Tuzak Radarlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Afyona giderken adını hatırlamadığım bi ilçede şöyle bir olay oldu 90la gidiyordum anayolda sonra ilçe mi kasaba mı artık neyse oraya girerken 50 tabelası vardı ve hemen ilerde u dönüşü yapmak için ayrılan yerde duran beyaz bir partner vardı ben de dönecek biri geçmemi bekliyor sandım ama yaklaşınca iş öyle değilmiş içinde kameralar vs yani radar arabası. Şimdi bu araba 50 üstünden radar yazıyorsa geçen herkese 400 lira ceza gidecek demektir. Peki ben o tabeladan sonra bi anda 90dan 50ye nasıl düşeceğim ve bu ne kadar güvenli olacak? Ülkemizdeki saçmalıklardan biri daha olduğu için burda bahsetmek istedim

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum. Afyona giderken adını hatırlamadığım bi ilçede şöyle bir olay oldu 90la gidiyordum anayolda sonra ilçe mi kasaba mı artık neyse oraya girerken 50 tabelası vardı ve hemen ilerde u dönüşü yapmak için ayrılan yerde duran beyaz bir partner vardı ben de dönecek biri geçmemi bekliyor sandım ama yaklaşınca iş öyle değilmiş içinde kameralar vs yani radar arabası. Şimdi bu araba 50 üstünden radar yazıyorsa geçen herkese 400 lira ceza gidecek demektir. Peki ben o tabeladan sonra bi anda 90dan 50ye nasıl düşeceğim ve bu ne kadar güvenli olacak? Ülkemizdeki saçmalıklardan biri daha olduğu için burda bahsetmek istedim
Yediğim tek ceza aynen bahsettiğiniz şekilde oldu, şehir içi bir yolda 4 şeritli kaymak yolda 55 km/h'nin üstüne çıktığım için sağda kaldırımın üstünde duran beyaz accent'den 350 küsür tl ceza yedim, Allah'dan bulsunlar ne deyim.O yolda 50 ile gidene sövüyorlar...O değil cezayı babam ödedi onun mahçubiyeti hiç bir yerde yok.:(

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Tuzak radar uygulaması kaldırıldı diye biliyorum. Cezaya itiraz etseniz ödemezsiniz büyük ihtimal. Ancak vatandaşı uğraştırıyorlar işte mahkeme falan...
Geçmiş olsun hacım, ceza gelirse eğer itiraz et derim...

inşallah gelmez tabi
Bakıcam ceza gelirse itiraz etmeyi düşünüyorum. O da bi ton iş.

Yediğim tek ceza aynen bahsettiğiniz şekilde oldu, şehir içi bir yolda 4 şeritli kaymak yolda 55 km/h'nin üstüne çıktığım için sağda kaldırımın üstünde duran beyaz accent'den 350 küsür tl ceza yedim, Allah'dan bulsunlar ne deyim.O yolda 50 ile gidene sövüyorlar...O değil cezayı babam ödedi onun mahçubiyeti hiç bir yerde yok.:(
Aynı durum bende de var. Kendi işim maaşım, arabam olsa gene daha az sıkıntı olacak ama o mahçubiyet yaşanacak galiba. 500km yolu 90-100 gittim sonra ceza yedim o da üzücü

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Eskişehir girişindeki düzlükte yokuş aşağıya polis sote yapıyor haberiniz ola 128km ile radara girmiştik. Bunların hepsi ACC'nin suçu ne guzel ondekine kitlenmiş gidiyorduk. Bu arada bu cezayı 2 yıl önce yedik. Zaten o gün bugündür peder ACC veya CC kullanmaz. Polis bizle birlikte Siyah renk bir C180'i de durdurmuştu. C180'den inen dayı ama harbi dayı yani "Tayyip baba gaymak gibi yol yapiy bizde basıyoz bizim suçumuz deel memur bey" dedi ama nafile yinede cezayı çok güzel yazdılar. Bide işin garibi iftara yetişmeye çalışıyorduk ve iftara yaklaşık 1 saat kalmıştı.

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Eskişehir girişindeki düzlükte yokuş aşağıya polis sote yapıyor haberiniz ola 128km ile radara girmiştik. Bunların hepsi ACC'nin suçu ne guzel ondekine kitlenmiş gidiyorduk. Bu arada bu cezayı 2 yıl önce yedik. Zaten o gün bugündür peder ACC veya CC kullanmaz. Polis bizle birlikte Siyah renk bir C180'i de durdurmuştu. C180'den inen dayı ama harbi dayı yani "Tayyip baba gaymak gibi yol yapiy bizde basıyoz bizim suçumuz deel memur bey" dedi ama nafile yinede cezayı çok güzel yazdılar. Bide işin garibi iftara yetişmeye çalışıyorduk ve iftara yaklaşık 1 saat kalmıştı.
Hacı makinayı sıkıyo olsam gene içim bi nebze az yanacak ama 90-100 tin tin giderken ceza yemek kafamı attırıyor bir de artık ilerde durdurma da kalmadı eve postalıyolar sonra hadi aileye anlat

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hacı makinayı sıkıyo olsam gene içim bi nebze az yanacak ama 90-100 tin tin giderken ceza yemek kafamı attırıyor bir de artık ilerde durdurma da kalmadı eve postalıyolar sonra hadi aileye anlat
Hacım bide işin en can sıkan yanı ticari araçların hız limiti bineklere göre baya düşük. Valla ne desem bilemedim geçmiş olsun.

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Hacı ilk cezan sonuçta çok sıkıntı yapma Allah kaza bela vermesin çerçeveletip duvarına as bence yediğim ilk ceza diye :D
Seni iyi anlıyorum bende bir kere arkadaşımın arabasını kullanırken 180 ile kameralardan geçmiştim 1 ay boyunca babası görmesin diye kontrol etmiştik her gün geldi mi diye :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Hacım bide işin en can sıkan yanı ticari araçların hız limiti bineklere göre baya düşük. Valla ne desem bilemedim geçmiş olsun.
Arabaya 110 bize 100 aşırı farklı değil ama işte yapacak bişi yok
Hacı ilk cezan sonuçta çok sıkıntı yapma Allah kaza bela vermesin çerçeveletip duvarına as bence yediğim ilk ceza diye :D
Seni iyi anlıyorum bende bir kere arkadaşımın arabasını kullanırken 180 ile kameralardan geçmiştim 1 ay boyunca babası görmesin diye kontrol etmiştik her gün geldi mi diye :D
2 kere daha girdim radara ama ceza gelmedi :D ilkinde kesin kapalıydı çünkü 130-140la geçmiştim. Diğeri evin önünde 2 şeritli bulvara 50ye kurmuşlar gene 90la gidiyodum gene viraj arkasına koymuşlar görünce asıldım frene yazmamışlar allahtan :D :D

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Arabaya 110 bize 100 aşırı farklı değil ama işte yapacak bişi yok

2 kere daha girdim radara ama ceza gelmedi :D ilkinde kesin kapalıydı çünkü 130-140la geçmiştim. Diğeri evin önünde 2 şeritli bulvara 50ye kurmuşlar gene 90la gidiyodum gene viraj arkasına koymuşlar görünce asıldım frene yazmamışlar allahtan :D :D
Hacım binek otomobile 123 Kamyonetlere 98 olması lazım ondan dolayı baya bi fark var dedim mevzuat değişti mi yav? :confused:

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ticari hiz sinirlarinin boyle olmasi cok sacma geliyor bana devletimiz son model amaroka 80 le git diyor 85 90 model dokulen binek arabalara 110 la gidebilirsin diyor boyle bir sistem olamaz
Kesinlikle katılıyorum ben 120yle gitsem radara girerim şahin %10 paydan kurtarır. Ülkemizde hangi sistem düzgün çalışıyor ki zaten

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
8 Eyl 2016
6,278
21,696
5,320
26
Avcılar-Darıca
Kesinlikle katılıyorum ben 120yle gitsem radara girerim şahin %10 paydan kurtarır. Ülkemizde hangi sistem düzgün çalışıyor ki zaten
Hacım devlet ticaride alırken düşük tuttuğu vergiyi radarlarla cezalarla dengeliyor. Babam o kadar hazırlamış ki kendini her ay 3 tane ceza için bütçe ayırıyor gelmese de ayırıyor illa yeriz diye :D :D

mustafa.e

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,884
8,361
4,570
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Geçmis olsun. Bizde de Çorum Osmancık istikametin de 2 tane 199 TL, 2 tane de 412 tl'lik cezalar geldi.her gün kapı da PTT postacısını görmekten gına geldi ve mahkemeye itiraz ettik sonuçlanmasını 5 aydır bekliyoruz.
1200 lira evlat acısı gibi olur cidden ya. Orada kameralı radarlar vardı değil ?
Hacım devlet ticaride alırken düşük tuttuğu vergiyi radarlarla cezalarla dengeliyor. Babam o kadar hazırlamış ki kendini her ay 3 tane ceza için bütçe ayırıyor gelmese de ayırıyor illa yeriz diye :D :D
Demek böyle bi şey de varmış vay be cezalar ne hale getirdi bizi :D

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Tam araçların ivme kazandığı güzel yollarda ,herkesin ortalama 90 la gittiği yola 50 tabela koyup tuzak kurarsan hiç hoş gormesemde adam da alır radar tespit cihazını kullanır.ben İzmir gaziemirde hareketli radarları sürekli görüyorum.gecenlerde 82 km hızla benim mudurume Akçay caddesinde gecenin 1 inde ceza yazmışlar.o yoldan herkes öyle geçiyor ki zaten 3 şeritli geniş bomboş yol. hak mı bu....

Hazar kuru

Profesör
8 Eyl 2016
53
81
1,010
Geçmis olsun. Bizde de Çorum Osmancık istikametin de 2 tane 199 TL, 2 tane de 412 tl'lik cezalar geldi.her gün kapı da PTT postacısını görmekten gına geldi ve mahkemeye itiraz ettik sonuçlanmasını 5 aydır bekliyoruz.
aynı yerde bizde yemiştik ilk basta osmancık ın girişinde ışıklar var geceydı önünde uyarı olarak sarı lamba yanıyordu babamın da kafası karıstı kırmızıda geçti 2 km sonra otobüs vardı onumuzde solladık ve hemen peşine flash yandı hızımız da pek yoktu diye hatırlıyorum limit 82 diye biliyorum ama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım