Ufak hasarlı kaza ne yapılabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Tamponun tırnakları sağlam gittim şimdi gündüz gözüne foto çektim focus yazısının altındaki hasar bu şekilde

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    893.8 KB · Görüntüleme: 355

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Buda diğer taraftaki çeki demirinin ordaki hasar ve aklıma takılmıştı tampondaki değişen veya boya hasardan sayılıyor mu sonuçta önemsiz bir parça

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    841.4 KB · Görüntüleme: 246

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tamponun tırnakları sağlam gittim şimdi gündüz gözüne foto çektim focus yazısının altındaki hasar bu şekilde
Tekrar edeyim, işinin ehli iyi kaportacılar bu tamponu çiçek gibi yapabilir.:) Çok da karalar bağlamanıza gerek yok.
Ama AutoKing uğraşmaz. Çünkü onlar nasılsa kaskodan gelen araçlarla yollarını fazlasıyla buluyorlar. :) Vasat ustalar da bu yapılmaz, değişmesi gerekir derler. Eğer tampon tırnakları da kırıldıysa o zaman yine iş kaliteli ustaların eline bakıyor.
Buda diğer taraftaki çeki demirinin ordaki hasar ve aklıma takılmıştı tampondaki değişen veya boya hasardan sayılıyor mu sonuçta önemsiz bir parça
Bu kazadaki hiçbir şey arabanın değerini düşürmez hiç merak etmeyin. Tamamen plastik aksamlarda olan bir hasar. Değiştirilmesi için üretilmiş parçalar. :) İsterseniz fotoğraflarını saklamak kaydıyla sigortadan bile yaptırabilirsiniz. Satarken en ölücü müşteriyi bile fotoğraflarla susturabilirsiniz. Bu konuda rahat olun.

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Çok teşekkür ederim araba babamın ve babam arabasının çoook üstüne titrer güneş bile görmedi araba daha adamakıllı 20 aylık araba 8000 km de bu yüzden stresim heyecanlm

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,834
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ben 50 60 santim yırtık tampon gördüm + yediği darbeyi saymıyorum. Değişene gerek olmadan onarıldı. Şu fotoğraftaki tampon atması + göçük için ben sanayiye bile gitmezdim şahsen. Tamponun patladığı yere el feneri tutar tırnakları kontrol ederdim. Tamponu yerine oturtur yoluma bakardım. Hem parça orjinal kalır (boyasız hatasız) + para vermez. hemde arkadaşın elinde fotograflar var. Satana kadar saklamayı başarırsa o tamponda hiç darbe yokmuş gibi fiyat çeker boyasız işlemsiz araba daha ne olsun :)
Yırtık tamponu onaracak ustayı bulmak kolay mı ? Yetkili servis imkanı yok yapmaz. Autoking gibi firmalar elinde iş olmayacak da ancak öyle uğraşacak ya da yırtık tampon onarım parasına sıfır tampon fiyatı isteyecekler. Aynı durum başıma geldi ve tamponda yırtık olmadığı için tamir edebiliriz cevabı aldım hem autoking'den hem de yetkili servisten. Arkadaşın bu konuda iyi bir tanıdığı usta olmaması üzerinden bu yorumu yapıyoruz. Zaten çok iyi bir usta tanıyor olsaydı burada başlık bile açmazdı.

Onun haricinde tamponun yırtık kısmının tamir edilmesi mümkün olursa herhangi bir fazla masraf açmayacaktır ve eskisi gibi olacaktır.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Çok teşekkür ederim araba babamın ve babam arabasının çoook üstüne titrer güneş bile görmedi araba daha adamakıllı 20 aylık araba 8000 km de bu yüzden stresim heyecanlm
Allahaffetsin şu video geldi aklıma :D
Merak etmeyin, babamın arabası da öyleydi, bu yaz arka tamponunu kendisi yırttı, kaskodan değişti.:) Olacakla öleceğin önüne geçilmez. O tampon en kötü ihtimalle değişse bile arabanın siciline zararı dokunmayacaktır. Şu anda kafa yormanız gereken tek konu iyi bir usta bulmak. Yoksa yeni tampon masrafı çıkarırlar başınıza.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
IMG-20170725-WA0026.jpeg

Dün de otoparkta superb bana takmış. Ya Hu kocaman alan ben de özellikle diğer kolonun dibine çekerim kapı vurması vs. olmasın diye aynaya da mı bakmıyorsun. Çizikleri pasta ile atarız da vernik atmış orası kalır. Artık arabamizin nazarlığı var :)

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
Ekli dosyayı görüntüle 8468

Dün de otoparkta superb bana takmış. Ya Hu kocaman alan ben de özellikle diğer kolonun dibine çekerim kapı vurması vs. olmasın diye aynaya da mı bakmıyorsun. Çizikleri pasta ile atarız da vernik atmış orası kalır. Artık arabamizin nazarlığı var :)
Aramıza hoş geldim hocam. Arabamın üç tarafı bu tarz hasarla kaplı, mübarek hasar yarım adası. Nazarlık kalsın diye yaptırmaya yaptırmaya sadece sol arka kaldı hasar almayan. O da alınca iki tamponu da kaskodan değiştirmeyi planlıyorum :D

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,136
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Tampon ister boyansin ister değişsin orjinallige hiç bir zararı olmaz. Expertiz bile bakmıyor. Kaportadan sayılmıyor nede olsa.
Bazı firmalar bakıyor hocam tampona. Sattığım arabanın ön tamponunda sürtme kaynaklı ufak bi boya vardı onu buldular oradan biliyorum.

@Cihat58 ; Arkadaşların söylediği gibi, fotoğraflarını saklayın muhakkak lazım olur. Ekspertizde bakar söylerler tatsız bir durum olmasın ondan sonra. Ben sattığım kişiye söylemiştim böyle bir şey olduğunu, söylememiş olsaydım yalancı konumuna düşebilirdim. Geçmiş olsun...

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Dün arkadaşın hyundai'yi sanayiye kaldırdık kaporta hariç içerdende zarar görmüş araba klima radyatörü eğilmiş 1-2 motor aksamının orda hasar varmış çamurluk geriye kaymış arabanın kaporta hariç 2000₺ parça masrafı çıktı diyormuş güvendiği usta... Acaba benim arabada görünmeyen hasar almış mıdır biz hyundainin derdini sadece kaput ve tampon sanıyorduk

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
Dün arkadaşın hyundai'yi sanayiye kaldırdık kaporta hariç içerdende zarar görmüş araba klima radyatörü eğilmiş 1-2 motor aksamının orda hasar varmış çamurluk geriye kaymış arabanın kaporta hariç 2000₺ parça masrafı çıktı diyormuş güvendiği usta... Acaba benim arabada görünmeyen hasar almış mıdır biz hyundainin derdini sadece kaput ve tampon sanıyorduk
daha ilk mesajımda hyundaiye büyük geçmiş olsun dedim. Kaporta masrafı bir şekilde giderilir önceliğini mekanik aksama versin. Görünmeyen hasar nasıl oluyo herşey ortada. Ama sen diyosan ki ben rahat duramıyorum illa para harcıyacam orası başka

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Bazı firmalar bakıyor hocam tampona. Sattığım arabanın ön tamponunda sürtme kaynaklı ufak bi boya vardı onu buldular oradan biliyorum.

@Cihat58 ; Arkadaşların söylediği gibi, fotoğraflarını saklayın muhakkak lazım olur. Ekspertizde bakar söylerler tatsız bir durum olmasın ondan sonra. Ben sattığım kişiye söylemiştim böyle bir şey olduğunu, söylememiş olsaydım yalancı konumuna düşebilirdim. Geçmiş olsun...
Plastik aksam uzerinden boya olcumunu nasil yapmislar merak ettim ben

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
daha ilk mesajımda hyundaiye büyük geçmiş olsun dedim. Kaporta masrafı bir şekilde giderilir önceliğini mekanik aksama versin. Görünmeyen hasar nasıl oluyo herşey ortada. Ama sen diyosan ki ben rahat duramıyorum illa para harcıyacam orası başka
Abi karşı taraf herşey bana dedi o yönde sorunum yok

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,033
7
51,368
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yok o konuda yanlış bir gözlem yapmışsınız. :) Paylaştığınız fotoğrafından Hyundai'nin hasarının büyük olduğu zaten belliydi. Kaporta hariç 2000lira parça masrafı demek Hyundai'nin parçalarının ucuz olduğunu gösterir :) Sizin Focus'u servise götürürseniz çıkabilecek maksimum ek masraf, çeki demirinin eğrilmiş olma ihtimalidir. Kasko kapsamına girerse ek olarak onu değiştirebilirler. Başka bir hasarı olsa egzoz olurdu, o da zaten bağırarak kendini belli ederdi. Focus'ta durumlar iyi merak etmeyin.

Kim?

Panpa
15 Eyl 2016
1,025
1,996
2,770
Marka
Subaru
Arkadan vurduğu için sana çok birşey olmamıştır bi önceki kasa focus sw arkadan taksi çarpmıştı tampon daha kötü görünüyordu ama şaseye dokunmamıştı bile sendede bişey yoktur bence

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,136
1
3,133
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Plastik aksam uzerinden boya olcumunu nasil yapmislar merak ettim ben
valla ben de anlamadım. adam tam olarak ne kadarlık bir kısma boya yapıldığını bile söyledi. hatta yerin ismini bile vereyim; Maltepe'de Gülsuyu yanyolda Skoda Yüce'nin yakınına Oto Rapor isimli bir firma. Tampona normalde bakılmıyor dediğimde TüvTürk ile anlaşmalı çalıştığımız için ayrıntılı bakıyoruz vs. şeyler söylemişti görevli arkadaş, şaşırmıştım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım