V40'ı satıp 2. el levorg almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Merhaba arkadaşlar, başlığı buraya açtım ancak otomobil seçimine açsam daha mı doğru olurdu bilmiyorum. Bir sorun teşkil ederse yetkili arkadaşlardan rica ederim artık:) Şimdi kafama takılan sorunuma gelirsek, 2015 yılında 0 aldığım v40 d2 aracımı satıp 2. el max. 110 civarında temiz bir levorg almak sizce mantıklı olabliir mi? Şimdi biraz maymun iştahlılık mı yapıyorum yada mevsimin verdiği etkiyle böyle kanım mı kaynıyor bilemedim ancak bu ara levorglara kafayı taktım. Yaklaşık 750 km uzaklıkta bir yazlığımız var ve senede 2-3 kere 4 kişi gidip geliyoruz. Maalesef v40'ın bagajı yetmiyor. Bunun dışında her zaman sw araç sevdam da vardı ve levorgun da güzelliğiyle birlikte kafam baya karıştı. Ayrıca artık yapacağım km azalacağı için dizel pek mantıklı gelmeyecek gibi ve v402ın bir periyodik bakımı da 1200 tlden aşağı olmuyor. Tabi bir de şöyle bir durum var. v40'ı krediyle almıştım ve bitmesine daha 2 yıldan biraz az var. yani v402ı satıp krediyi kapatıp tekrar kredi çekmem gerekmekte. Yada bankaların krediyi diğer araca aktarma vs gibi daha uygun bir çözümü var mı bilemiyorum. Sizlerin görüşleri nelerdir, karar vermeden önce neleri düşünmeliyim. Kaşınmayıp otur oturduğun yerde mi diyorsunuz yoksa neden olmasın mı? Değerli fikirlerinizi almak istedim, şimdiden teşekkür ederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,237
45,840
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen hocam. Elinizde henuz v40'i satip Levorg'u alacak kadar nakit para olmadigini varsayarak hem para biriktirmeyi hem de gelebilecek bir otv guncellemesini beklemek daha mantikli olacaktir. Bir sey de kaybetmezsiniz bu surecte. Hayirlisi olur insaallah.

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Aynen hocam. Elinizde henuz v40'i satip Levorg'u alacak kadar nakit para olmadigini varsayarak hem para biriktirmeyi hem de gelebilecek bir otv guncellemesini beklemek daha mantikli olacaktir. Bir sey de kaybetmezsiniz bu surecte. Hayirlisi olur insaallah.
Çok teşekkür ederim hocam. Sabah saman alevi gibi parlarken (aslında yaklaşık 1 haftadır yanıp tutuşuyordum), bugün sizlerin de görüşlerinizle şuan uygun bir zaman olmadığını ve ileride keşke bekleseydim diyebileceğimi gördüm. Bu otomobil sevdası insanın gözünü kör ediyor. Bir anda canavara dönüşebiliyor insan. Bir de bu paraları rahat harcayabilecek biri olsam bugün sabah kahvaltı etmeden alırdım herhalde, o yüzden bu meblalara istediği an çıkabilme imkanı olup da yerinde rahat durabilenlere saygı duyuyorum.

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Yorumda bahsettiğiniz durum sizin için daha mantıklı olacaktır biraz beklemeniz sizin lehinize lakin sıfır-ikinci el konusunda ben biraz farklı düşünüyorum Levorg'un ikinci elinde temizini bulamamanız gibi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum çünkü çoğu Levorg kullanıcısı Türkiye'deki tüketicilerin çoğundan daha bilinçlidir ayrıca Levorg gibi ikinci el piyasası çok iyi olmayan bir aracın ikinci elini çok çok uygun fiyatlara alabilirsiniz bu sebepten sıfırına gerek yok ama sıfır kadar temizi de olmazsa olmazınız olmalı.:D

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Yorumda bahsettiğiniz durum sizin için daha mantıklı olacaktır biraz beklemeniz sizin lehinize lakin sıfır-ikinci el konusunda ben biraz farklı düşünüyorum Levorg'un ikinci elinde temizini bulamamanız gibi bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum çünkü çoğu Levorg kullanıcısı Türkiye'deki tüketicilerin çoğundan daha bilinçlidir ayrıca Levorg gibi ikinci el piyasası çok iyi olmayan bir aracın ikinci elini çok çok uygun fiyatlara alabilirsiniz bu sebepten sıfırına gerek yok ama sıfır kadar temizi de olmazsa olmazınız olmalı.:D
Dediğiniz de doğru. Artık 0 yada 2.el alma kararını en azından kredi bitince vereceğim. Şuan için kesin olan karar krediyi bitirene kadar arabana mis gibi bin ve para biriktir, bir de milli piyango bileti al:)

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Levorgun kullanıcı kitlesi gerçek sürücüler diye biliyorum. Sanmıyorum ki bir kaç yılda cılkını çıkarsınlar. Bence ikinci elde kararsız kalınacak bir durumu yok Levorgun.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,656
1
64,538
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Hayırlısı olsun, inşallah sevdiğiniz bir diğer arabaya da sahip olmak nasip olur :)

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Çok teşekkür ederim hocam. Sabah saman alevi gibi parlarken (aslında yaklaşık 1 haftadır yanıp tutuşuyordum), bugün sizlerin de görüşlerinizle şuan uygun bir zaman olmadığını ve ileride keşke bekleseydim diyebileceğimi gördüm. Bu otomobil sevdası insanın gözünü kör ediyor. Bir anda canavara dönüşebiliyor insan. Bir de bu paraları rahat harcayabilecek biri olsam bugün sabah kahvaltı etmeden alırdım herhalde, o yüzden bu meblalara istediği an çıkabilme imkanı olup da yerinde rahat durabilenlere saygı duyuyorum.
Hocam bunun en buyuk nedeni 2 araba parasi verip birini devlete hibe etmek istememekten geciyor sonra akillara vergisi kaskosu sigortasi bakimi vs gelince heves kacabiliyor tavsiye ederim

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
Levorgun kullanıcı kitlesi gerçek sürücüler diye biliyorum. Sanmıyorum ki bir kaç yılda cılkını çıkarsınlar. Bence ikinci elde kararsız kalınacak bir durumu yok Levorgun.
Aslında biraz yanlış anlaşılmış hocam. Durum 2.el levorgların hor kullanılmış olması yada yıpranmasından çok 0 aracı satıp 2. el bir araç almak.

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,544
2,719
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Keşke sıfır araç almadan önce bu kıyaslamayı yapmış olsaydınız.

Sıfır araç almak bu ülkede yapılabilecek en büyük hata iken o aracı satmak da bir o kadar acıdır.

İmkanınız var ve yaşayacağınız kayba üzülmeyecekseniz bir krediyi kapayıp diğerini açarak bankaları mutlu etmek gibi bir yardımsever yanınız var ise düşünmeden alın yoksa hiç mantıklı yanı yok :)

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Şahsen sıfır aldığım aracımı satıp, yılda 2-3 sefer gideceğim tatil için bagaj hacminden sebep 2. el Levorg almazdım..Lüks kaçmış bir istek bana kalırsa :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,039
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aslında mantıklı ancak hiç kullanmadım. Nerden alınmalı, volvonun kendi ürünü var mı yoksa başka markalarda iyi ürünler var mı bilemiyorum.
Montaj konusunda servisinden bilgi almanız daha doğru olur. Belki tavan rayları gibi aksesuarları servisin takması gerekiyor olabilir. Sonrasında dışarıda da çok kaliteli ürünler var. Sadece 120'nin üstüne çıkılması pek önerilmiyor o kadar. Bir de tabii ağırlık merkezinin yükselmesiyle V40'ınızın viraj karakteri XC60'a benzeyebilir :)

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
@berkertekin Bunun için bir araştırma yapacağım. Ancak viraj karakteri benim için önemli:) Bozüyük-İnegöl arası mezitlerin bulunduğu virajlı ve eğimli yol ile Balıkesir-Edremit arası yine virajlı ve eğimli bir yol var yaklaşık 9-10 saat süren seyahatlerimizin bu belirttiğim noktalarındaki 30 dklık viraj keyfinden aldığım tadı anlatamam:) Genel olarak düz yolda basmayı sevmiyorum hatta gazlamak yerine yakıt ekonomisi kasmak bana daha keyifli geliyor. Ancak virajlarda çizgi kasmayı vs seviyorum. Tabi bu teknikleri biliyorum acayip iyiyim anlamına gelmesin, kendi cehaletim içinde keyif almaya çalışıyorum diyeyim:)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,039
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
@berkertekin Bunun için bir araştırma yapacağım. Ancak viraj karakteri benim için önemli:) Bozüyük-İnegöl arası mezitlerin bulunduğu virajlı ve eğimli yol ile Balıkesir-Edremit arası yine virajlı ve eğimli bir yol var yaklaşık 9-10 saat süren seyahatlerimizin bu belirttiğim noktalarındaki 30 dklık viraj keyfinden aldığım tadı anlatamam:) Genel olarak düz yolda basmayı sevmiyorum hatta gazlamak yerine yakıt ekonomisi kasmak bana daha keyifli geliyor. Ancak virajlarda çizgi kasmayı vs seviyorum. Tabi bu teknikleri biliyorum acayip iyiyim anlamına gelmesin, kendi cehaletim içinde keyif almaya çalışıyorum diyeyim:)
E araba takla atmaz ama muhtemelen "benim sırtımda küfe var" diye belli edip fazladan salınım ve yığılma yapar. Zaten araba kendisini ifade eder :) Römork çekiyormuş gibi tamamen bitmez ama viraj limitleri konusunda biraz çaptan düşecektir.
Ben de portbagajı şu ana kadar sadece 2 tondan ağır büyük bir MPV'de tecrübe etmiş olduğum için standart binekte nasıl tepki vereceği üzerine sadece varsayım yapabiliyorum :)

furkan duman

Profesör
8 Eyl 2016
144
242
1,235
Ankara
Marka
Volvo
E araba takla atmaz ama muhtemelen "benim sırtımda küfe var" diye belli edip fazladan salınım ve yığılma yapar. Zaten araba kendisini ifade eder :) Römork çekiyormuş gibi tamamen bitmez ama viraj limitleri konusunda biraz çaptan düşecektir.
Ben de portbagajı şu ana kadar sadece 2 tondan ağır büyük bir MPV'de tecrübe etmiş olduğum için standart binekte nasıl tepki vereceği üzerine sadece varsayım yapabiliyorum :)
Hocam fiyat araştırması yapıp uygun gelirse alacağım. Artık alırsam 2 tondan hafif bir araçta nasıl oluyor ben tecrübelerimi bildiririm.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Tabi tek sebep bu değil. 170bg ve simetrik 4 çeker sistemini unutmayınız:)

Levorg'un kalitesine, sunduğu üstün 4 çeker özelliklerine bir sözüm yok. Çok beğendiğim bir araç Levrog da V40 da
Ancak gel gelelim yazının başında sadece bagajın yetmediğinden bahsetmişsiniz..Ben de yorumumu ona göre yaptım
Anlaşılan sizi Levorg'un farklı yönleri de cezbetmiş..Bagaj hacmi hikaye :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım