KAPALI Vectra

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Merhaba,
Bir arkadaşım aracını satma kararı aldığını söyledi. Çok net değil ama aracı çok temiz komple orijinal 180.000 kilometre civarında 2003 model Opel Vectra 2.2 GTS benzinli temiz bir makine :) Araç arkadaşımda 6-7 senedir olduğu için evveliyatını da biliyorum.
GTS modeli bilenler bilir belki, bilmeyenler için 147 HP atmosferik bir motoru otomatik vites kutusuyla yürütüyor. Sunroof, koltuk ısıtma, orijinal body kit, deri koltuk, yağmur, far sensörleri, hız sabitleme, kararan iç dikiz aynası vb. gibi birçok özelliği var. O yılların hatta bu zamanların bile dolu araçlarına taş çıkartır.
Tabi ki ben bu aracı yılda 20bin km civarı kullanmayı düşünüyorum. O yüzden LPG takıp binme planım var. Uzun süreli ortalaması, günlük 5-10km için 9Litre gözüküyor.
Vergi olarak önümüzdeki sene bir alt dilime inerek yıllık 450TL gibi bir vergisi olacak o yüzden vergisini pek düşünmüyorum.
Aracın bana mantıklı gelmesinin bir diğer sebebi de fiyatı. (25.000TL civarı) Çünkü ben bu fiyata 2006 model Opel Corsa C ancak alabilirim. Üstelik bu araca göre hiç bir özelliği olmayan bir arabaya sahip olmuş olacağım.

İstanbul içinde bu aracı yürütme sıkıntısı yaşar mıyım?
LPG ile çok problem yaşar mıyım?
Düşüncelerinizi merak ediyorum, şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Çok şahane duruyor :) ama galiba ben elimdekinin değerini bileceğim. Bu piyasada ve şartlarda gerçekten araba bulmak çok zor :(

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Hocam sahibinden.comdan araç alacağına tanıdığın bildiğin aracı almak daha mantıklı ama lpg işine takıldım ben. Günlük 5-10 km için lpg değmez diye düşünüyorum.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Vectra C GTS lerde 2 kasa mevcuttu... Makyajlı ve makyajsız olarak...Ben c1 diye tabir edilen makyajsız (2002-2005) modellerin kasasını açıkçası daha çok beğeniyorum..Genel olarak diğer vectra lardan ayrılan yapısı, standart olarak 17'' jant, GTS Spor ön tampon sunroof ve HB NB kasa arasında, arka c sütununun bagajdan pay alarak hoş bir tasarıma sahip olması ve arka spor difüzör..Bir de deri koltuklu olanlarda ısıtma da geliyor...Bunun dışında xenon far, arka koltuk ısıtma, ön-arka park sensörü, far sensörü gibi donanımlar opsiyonel...Araç, tıpkı saab, jaguar, peugeot 406 rover gibi markaların c-d segmentinde kıymeti pek bilinmeyen araçlardır. Aslında ön plana çıktığı noktalar genel olarak tasarımsal..Motor olarak pek opsiyon sunulmamıştı Türkiye'ye. Dizelden çok atmosferiğini tavsiye ederim. And ın Focus ST Line videosunda temas ettikleri gibi, tasarım olarak seni doyurabilir ancak donanım olarak zayıf...Eğer biraz daha bütçe ayırabilirseniz 1.9 cdti vectra c elegance bakın derim..Hem donanım hem de performans ve yakıt ekonomisi elde etmiş olursunuz.. Bu arada Crysler 300C şasisi ile ortak platforma sahiptir.

lozlevent

Levent
Profesör
9 Mar 2017
582
844
1,820
Marka
Ford
Vectra C GTS lerde 2 kasa mevcuttu... Makyajlı ve makyajsız olarak...Ben c1 diye tabir edilen makyajsız (2002-2005) modellerin kasasını açıkçası daha çok beğeniyorum..Genel olarak diğer vectra lardan ayrılan yapısı, standart olarak 17'' jant, GTS Spor ön tampon sunroof ve HB NB kasa arasında, arka c sütununun bagajdan pay alarak hoş bir tasarıma sahip olması ve arka spor difüzör..Bir de deri koltuklu olanlarda ısıtma da geliyor...Bunun dışında xenon far, arka koltuk ısıtma, ön-arka park sensörü, far sensörü gibi donanımlar opsiyonel...Araç, tıpkı saab, jaguar, peugeot 406 rover gibi markaların c-d segmentinde kıymeti pek bilinmeyen araçlardır. Aslında ön plana çıktığı noktalar genel olarak tasarımsal..Motor olarak pek opsiyon sunulmamıştı Türkiye'ye. Dizelden çok atmosferiğini tavsiye ederim. And ın Focus ST Line videosunda temas ettikleri gibi, tasarım olarak seni doyurabilir ancak donanım olarak zayıf...Eğer biraz daha bütçe ayırabilirseniz 1.9 cdti vectra c elegance bakın derim..Hem donanım hem de performans ve yakıt ekonomisi elde etmiş olursunuz.. Bu arada Crysler 300C şasisi ile ortak platforma sahiptir.

Dizel konusunda bende hem fikirim ama takdir edersin ki bu yaşlarda temiz dizel bulmak imkansız. Bulursan da uçuk rakamlar talep ediyorlar. Donanım olarak zayıf olduğu konusunda katılmıyorum. Belirttiğim araç özelinde konuşursak yukarı da opsiyon olarak belirttiklerin de mevcut. Bu konuda ne dersin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım