Vel satis....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Cümleten merhaba.

Biraz araştırayım dedim.1.9 DCI,2.0 DCI,2.2 DCI,3.0 DCI,2.0t,3.5 v6 gibi epey geniş bir motor yelpazesine sahip .

Donanım zaten tartışılmaz .

3.0 DCI motor ısızu nun ,3.5 v6 motor ise efsane olmuş Nissan in motoruymus.

2004-2006 modellerini yaklaşık 30 bin TL ye satıyorlar .

Gecmiste concorde lar,safrane ler,latitude leri harcayan Renault .Vel satis ide iyi harcamış veya birileri harcamış.

Tr de tanıtım ufak bir video buldum orda bile kalitesi ve premium hissi gayet ortada.boyle araçlar harcandikca çok üzülüyorum .talisman da aynı kaderi inşallah paylaşmaz.

Sizler ne düşünüyorsunuz Vel satis hakkında.

Saygı ve sevgilerimle tüm dostlara

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Trafikte çok rastladığımız bi araba değil,donanım motor seçeneği açısından oldukça zengin fiyat olarakta baktığımızda uygun gibi görülebilir, parça temini konusunda sıkıntılar da olmaz diye düşünüyorum ama 2nci elde değer kaybı yüksek olan arabalardan. Almanız halinde performansı konforu vs sizi mutlu edebilir ama satmak istediğinizde zorlanırsınız gibi duruyor

edit: sahibindene baktım doğru düzgün ilan da yok, parça sıkıntısı da olabilir. Tipi ofsayt bence ama tercih meselesi tip :)

Son düzenleme:

TuncYcl

Profesör
8 Eyl 2016
731
1,070
2,320
28
İstanbul
Marka
BMW
İstiklalde konsolosluğun önünde görmüştüm, scenicle megane'ın ensest oğlu bu la deyip geçmiştim kusura bakmayın :) Sanırım kendileri Jeremynin dalga geçtiği Peugeot bir anda hadi kötü araba yapıyoruz demesinden sonra üretilmiş. Halen şeklini beğenemiyorum ama içine motoruna bakmadan bişey diyemem

Bebebiskuvisi

Profesör
9 Eyl 2016
432
736
1,645
Farklı olan her şeyi seviyorum. Az bulunan bi araba. Çok param olsa alabilirim, ileride klasik olabilir. Hatta Sahibinden'de Avantime bile görmüştüm zamanında. Denk gelirse onu almak lazım.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Renault'un garip tasarımlı ve riskli araçlar üreten döneminin nadide eserlerinden. Almanlar ile rekabet şansı hiç olmadı. Talisman'ın kaderi bunlar gibi olmayacak, Talisman hiç de fena satmıyor (Ülkemizi hariç tutuyorum).

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Tahmin edilebileceği gibi ben bu Vel Satis'i çok beğenirdim. :) Ama şöyle bir gerçek var, herhangi bir parçası doğal ömrünü tamamlasa da değişimi gerekse, özellikle Türkiye'de o parçanın yenisini bulmak çok çok zor olur.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Tahmin edilebileceği gibi ben bu Vel Satis'i çok beğenirdim. :) Ama şöyle bir gerçek var, herhangi bir parçası doğal ömrünü tamamlasa da değişimi gerekse, özellikle Türkiye'de o parçanın yenisini bulmak çok çok zor olur.

Motor ve alt takım da parça sorunu hiç yok gibi ama kasa olarak sorun olur mu tabiki olur.cunku 1.9 DCI,2.2 DCI lagunalarda,master larda ,trafic lerde kullanılan motor.3.0 DCI zaten ısızu d max motoru,3.5 v6 zaten Nissan .Asıl sorun kaportada ,farlarda,camlarda vb...En kötü eBay dan getirilir.biraz uğraştırır.zaten fiyatları kalitesine göre bu kadar ucuzsa bunun nedeni parça sorunundan kaynakli

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,019
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Motor ve alt takım da parça sorunu hiç yok gibi ama kasa olarak sorun olur mu tabiki olur.cunku 1.9 DCI,2.2 DCI lagunalarda,master larda ,trafic lerde kullanılan motor.3.0 DCI zaten ısızu d max motoru,3.5 v6 zaten Nissan .Asıl sorun kaportada ,farlarda,camlarda vb...En kötü eBay dan getirilir.biraz uğraştırır.zaten fiyatları kalitesine göre bu kadar ucuzsa bunun nedeni parça sorunundan kaynakli
Hem kasa, hem de ufak tefek elektronik aksamları ve trimler çok üzer muhtemelen. Keşke tutsaydı bu modeller.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım