HABER Volkswagen Tiguan'ın kardeşi yakında yollarda

utku

Asfalt Kurutucu
Moderatör
Beğeni puanı
10
T-Roc konsepti Volkswagen ‘in yeni prototipi ile hayata geldi.

Volkswagen’in birkaç sene önce tanıttığı T-Roc konsept otomobili ile tasarımsal bazı detayları paylaşan yeni minik crossover prototipi casus kameralara yakalandı. Tiguan’ın küçük kardeşi olacak olan yeni T-Roc, VW için küçük crossoverlar arasında dönen çetin savaşta önemli bir rol oynayacak.
Yakın zaman içerisinde yollarda görebiliriz.

Önümüzdeki aylarda yollarda görmeye başlayabileceğimiz bebek Tiguan geçtiğimiz yıllarda oldukça genişleyen segmenti içinde kendine büyük bir pay kapmaya çalışacak. Tasarımsal anlamda Tiguan ve T-Roc konseptinden izler taşıyan minik crossover hala son şeklini almış değil.
Ufak tefek bir şehirli olacak.

Konsept ölçülerine sadık kalınmış olacağını düşünürsek yaklaşık 4179 mm uzunluğunda, 1831 mm genişliğinde ve 1501 mm yüksekliğinde olacağını tahmin ettiğimiz prototip Juke ve Captur’dan biraz daha uzun ve bir iki santim ise daha alçak olacakmış gibi gözküyor.
Alt yapısında MQB platformunu barındıracak olan T-Roc; Polo ve Golf’den alınacak motorları kullanacak. 1.0, 1.5 litre benzinli ve 1.6, 2.0 litre TDI motorların görev alması beklenirken Juke Nismo rakibi bir GTI yada Plug-in hibrit seçeneklerini de görebiliriz.
Bir Volkswagen klasiği olarak 7 ileri DSG şanzımanın yanı sıra 6 ileri manuel şanzıman seçeneği de bulunacak olan T-Roc ilerleyen zamanlarda 4 çeker desteği ile de buluşabilir.
Sabırsız minik sürpriz yapabilir.

Frankfurt Motor Show’da tanıtılması beklenen ufaklığın tanıtıma kadar beklemeden önümüzdeki ağustos ayında Avrupa pazarında piyasaya sürülebileceği de yayılan dedikodular arasında. Piyasaya çıktı andan itibaren oldukça zengin ve güçlü bir rakip listesine sahip olacak olan T-Roc; Opel Mokka, Mazda CX-3, Jeep Renegade, Nissan Juke, Renault Captur, Peugeot 2008, Honda HR-V, ve Toyota C-HR gibi modellerin direkt rakibi olacak.
Yakında yollara çıkacak olan VW Arteon ‘u gördünüz mü?
1 arasında 7

volkswagen t-roc

Read the whole post here.

Son düzenleme:

Bedirhan

Reis
Yönetici
Admin
Destekçi
Beğeni puanı
21,697
Arkası eski Koleos'a benziyor önü de değişik olmuş her sınıfa bir model üretmek zorundalar mı :(

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
Beğeni puanı
64,567
Bana böyle bi haber gelmedi :p

@gtepro hiç haber vermiyosun :D

by

Reis
Beğeni puanı
7,355
Güzel bir fiyatla gelirse diğer crossoverları piyasadan siler net

OnurZe

Profesör
Beğeni puanı
72
Dikkatli bakarsanız sticker olduğunu görebilirsiniz. Ben de şaşırdım çirkin bir vw olmuş diyecektim ki, yapıştırma olduğu çok belli o far gruplarının.

furkankaya585597

Profesör
Beğeni puanı
1,064
Arkasını eski Sandero'ya benzettim. Bu araba Volkswagen'e yakışmamış.

Porsche

GALERİCİ
Beğeni puanı
23,291
Beyler bayanlar bu araba daha kamuflajlı neyin tasarımını yorumluyorsunuz ki?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım