KAPALI Volvo v50 alınır mı ?

Afee

Senkromeççi
25 Nis 2019
6
2
70
23
Marka
Yok
Öğrenciyim az yakan kaliteli hissettirecek bir araba istiyorum ve 60.000 tl bütçem var..Benim için arabada önemli olan şeyler ; iyi hissettirecek olan güçlü sürüş dinamikleri ,sağlam gidecek sürekli sanayi istemeyen ve kesinlikle az yakması gerekiyor.Aklımda v50 1.6 d var ancak sizin de fikrinizi almak isterim

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Öğrenciyim az yakan kaliteli hissettirecek bir araba istiyorum ve 60.000 tl bütçem var..Benim için arabada önemli olan şeyler ; iyi hissettirecek olan güçlü sürüş dinamikleri ,sağlam gidecek sürekli sanayi istemeyen ve kesinlikle az yakması gerekiyor.Aklımda v50 1.6 d var ancak sizin de fikrinizi almak isterim
Az yokan çok kaçan ve can yakan diyorsun bende başta 24 bin TL yi kafama koyum BMW 3 serisi alayım dedim biraz araştırdım ve temizuni bulmak neredeyse imkansız hevesim kalmadı zaten lise son sinifim 2 hafta önce 1997 model Ford Mondeo 2.0 130 HP bir araç aldım araç neredeyse tam bir otoban canavarı diyebiliriz 8 bin devir in 8 binde çeviriyor motoru sağlam üzmeye parçaları orta halli olan bir araç araç 2. Viteste 135 140 görüyor 4. Vites 5 bin devirde 180 gidiyor emin ol BMW nin veya başka bir aracın verdiği hiçbir hissiyat Ford ta yok bence bir incelemelisin

umutzons

Asfalt Kurutucu
6 Nis 2019
75
24
720
23
ankara
Marka
Ford
Az yokan çok kaçan ve can yakan diyorsun bende başta 24 bin TL yi kafama koyum BMW 3 serisi alayım dedim biraz araştırdım ve temizuni bulmak neredeyse imkansız hevesim kalmadı zaten lise son sinifim 2 hafta önce 1997 model Ford Mondeo 2.0 130 HP bir araç aldım araç neredeyse tam bir otoban canavarı diyebiliriz 8 bin devir in 8 binde çeviriyor motoru sağlam üzmeye parçaları orta halli olan bir araç araç 2. Viteste 135 140 görüyor 4. Vites 5 bin devirde 180 gidiyor emin ol BMW nin veya başka bir aracın verdiği hiçbir hissiyat Ford ta yok bence bir incelemelisin
Kusura bakma 60 bin TL yi farketmemisim maddiyatin iyi ben öğrenci kafasıyla yazmıştım 😀

akulkerberkay

Berkay Akülker
Profesör
9 Şub 2019
141
205
1,185
34
Kırklareli
Marka
Audi

Alınır neden alınmasın lakin parça ile ilgili sıkıntı olduğunda seni zorlayacak bir durum olur mu ? Neticede Volvo ! 60k nın hepsini arabaya yatırman yerine 10k kenara ayırıp zevkine göre harcayabileceğin bir araç almanı tavsiye ederim. Station senin için önemli bir değerse eğer ;

Böyle bir satıcıdan (Açıklamayı okursanız anlarsınız ne demek istediğimi) araç alıp istediğin gibi modifiye edip acayip işlemlerden bahsetmiyorum. Detailing, lastik jant,belki yazılım gibi şeyler yaparak gerçekten öğrencilikte aracından zevk alabilirsin. Hem parçaları da daha uygun olacaktır.

Ancak dersenki Station benim için önemli değil o zaman güzel bir sedan tavsiye ederim mesela ;

Sürüş dinamiği açısından ikisi de tatmin eder. Tabi birinci araç daha bir oldschool :D

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Alinir neden alinmasin ? Yeter ki temizi olsun bakimlisi olsun. 1.6 Dizel zaten PSA motoru. Almadan once ekpertiz ve Volvo ustasina gostermeyi unutmayin.

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Bunun disinda da 60 bin TL altina D sinifi Premium, 150 hp 320 nm torka sahip Dizel Saab 9-3 de tercih edebilirsiniz. Motor ve Parca konusunda bir sorun yasamazsiniz. Temizini de bulursunuz.

Afee

Senkromeççi
25 Nis 2019
6
2
70
23
Marka
Yok
Öğrencisin ve stationwagon premiuma binmek istiyorsun. Değişmesi gereken parçalar üzebilir. Motor psa ve fordla ortak bildiğim kadarıyla turbo borusu hortumu her neyse sıkıntı yapabiliyor bazen
Turbo tehlikesini daha önce de duymuştum ama ne kadar masraf açabilir bilmiyorum açıkçası , sizin bir fikriniz var mı aşağı yukarı ne kadar tutar ortalama bir turbo sorunu

Afee

Senkromeççi
25 Nis 2019
6
2
70
23
Marka
Yok
3 serisine çok baktım özellikle ci modellere ancak temiz bulamadım ya geri dönülmesi güç modifiyeler yapılmış ya da ciddi kazalara girmişler o yüzden vazgeçmek durumunda kalmıştım. Ford mondeo için de biraz bakmıştım ama tarz olarak benim gözüme çok hitap etmedi açıkçası ancak dediğiniz kadar güzel özellikleri varsa tekrar düşünebilirim.Sizin ortalama yakıtınız vb. gibi özellikleri paylaşır mısınız ?

Afee

Senkromeççi
25 Nis 2019
6
2
70
23
Marka
Yok
Alınır neden alınmasın lakin parça ile ilgili sıkıntı olduğunda seni zorlayacak bir durum olur mu ? Neticede Volvo ! 60k nın hepsini arabaya yatırman yerine 10k kenara ayırıp zevkine göre harcayabileceğin bir araç almanı tavsiye ederim. Station senin için önemli bir değerse eğer ;

Böyle bir satıcıdan (Açıklamayı okursanız anlarsınız ne demek istediğimi) araç alıp istediğin gibi modifiye edip acayip işlemlerden bahsetmiyorum. Detailing, lastik jant,belki yazılım gibi şeyler yaparak gerçekten öğrencilikte aracından zevk alabilirsin. Hem parçaları da daha uygun olacaktır.

Ancak dersenki Station benim için önemli değil o zaman güzel bir sedan tavsiye ederim mesela ;

Sürüş dinamiği açısından ikisi de tatmin eder. Tabi birinci araç daha bir oldschool :D
SW olmak zorunda değil tabi şuan en uygun neyse onu seçmeye çalışıyorum.Sizin gönderdiğiniz passat SW ilanı için de şöyle ki bu modeller hiç hoş gelmiyor bana sevemedim bir türlü aynı modelin sedanlarına bir süre baktım ama yine temiz bulamadım. Honda accord a da bakmıştım ama onun da bana yakıt açısından sıkıntı çıkartacağını düşünüyorum.

Afee

Senkromeççi
25 Nis 2019
6
2
70
23
Marka
Yok
Bunun disinda da 60 bin TL altina D sinifi Premium, 150 hp 320 nm torka sahip Dizel Saab 9-3 de tercih edebilirsiniz. Motor ve Parca konusunda bir sorun yasamazsiniz. Temizini de bulursunuz.
Söylediğiniz model gerçekten hoşuma gidiyor hem trafikte görmesi zor ki bu özel hissettirir hem de fiyat performans için gerçekten iyiler fakat bunların da ortalama yakıt değerleri fazla geliyor benim için.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Turbo tehlikesini daha önce de duymuştum ama ne kadar masraf açabilir bilmiyorum açıkçası , sizin bir fikriniz var mı aşağı yukarı ne kadar tutar ortalama bir turbo sorunu
Hiç fikrim yok. Motor çoğu marka ve modelde kullanıldığı için parça fiyat olarak çok sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorum. Ama yinede kenarda arabaya harcayabilecegin 5-10 bin lira tutmanda fayda var alacağın araçlar yüksek km li olacak

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,728
3
9,665
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Siz belliki bir isveçli istiyorsunuz :) Benim önerimse

S60 2.0T olacak size

921405585.jpg

Hadi hayırlı olsun :D

Son düzenleme:

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Söylediğiniz model gerçekten hoşuma gidiyor hem trafikte görmesi zor ki bu özel hissettirir hem de fiyat performans için gerçekten iyiler fakat bunların da ortalama yakıt değerleri fazla geliyor benim için.
LPG’li 2.0T 175 beygir Vector yada S60 2.0t öneririm. En mantıklı seçenek bunlar. İkisininde LPG ye güzel uyumu var.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,280
3,907
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Turbosu herhangi bir sorun açmaz sadece turbo hortumu sızdırabiliyor. Yani araç çekişten biraz düşüyor ve yuksek devirde duman atma gibi şey oluyor ama bir tane orijinal 260 civarı yan sanayi 60 civarı (yan sanayi pek düzen tutmuyor) alirsan problemin anında çözülür..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım