VW 10.000 Bakım Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
6 yaşında vw jettamızın 10.000 bakımı gelmiş bulunmakta haliyle iyi niyet garantisi 5 yıla kadar ise bitti bu nedenle yetkili servistemi yaptırmalı yoksa yetkili servise gerek yok mu ?

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Arabayı 6 yıl gibi bir süre içinde 10.000 km'de tutmayı nasıl başardınız?

Bu ihtiyacının ne olduğu ile alakalı. Şirket aracın da varsa hususi otomobilini kullanmana pek gerek kalmıyor.
1 yıl kullanıp sattığım otomobilim 2000 km'deydi. Yağmur görmemişti ve silecekleri hiç çalıştırmamıştım..Satışı vereceğim gün yağmur yağmıştı ve o gün arabanın yağmurla tanıştığı gün olmuştu :D

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Biz arabaların garantisi bittiğinden itibaren hep özel servise götürdük. Ben bir zararını görmedim ama Volkswagen'de iyi niyet garantisi diye bir şey var onun ne olduğunu tam bilmiyorum. Yine de Servise her gidildiğinde fazladan 300-400 lira vermeye gerek yok bence.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Bu ihtiyacının ne olduğu ile alakalı. Şirket aracın da varsa hususi otomobilini kullanmana pek gerek kalmıyor.
1 yıl kullanıp sattığım otomobilim 2000 km'deydi. Yağmur görmemişti ve silecekleri hiç çalıştırmamıştım..Satışı vereceğim gün yağmur yağmıştı ve o gün arabanın yağmurla tanıştığı gün olmuştu :D
Biz araba aldığımız gün yağmur yağıyor. Bizim arabaların sileceği galeriden çıktıktan sonra 1 saat bile bekleyemedi. 5 araba da aynı.

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Biz arabaların garantisi bittiğinden itibaren hep özel servise götürdük. Ben bir zararını görmedim ama Volkswagen'de iyi niyet garantisi diye bir şey var onun ne olduğunu tam bilmiyorum. Yine de Servise her gidildiğinde fazladan 300-400 lira vermeye gerek yok bence.

Arac surekli yetkili serviste islem goruyorsa Dsg ve buna benzer kronik problemlerde Dogus kolaylik sagliyor (Sadece iscilik alinarak ucretsiz parca degisimi gibi)

Kutay Altunordu

Profesör
8 Eyl 2016
78
72
1,060
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bu zamana kadar servis de yapılmış bakım bundan sonrada serviste yapılsın bence 300 lira kimseyi zor duruma sokmaz en azından kullanılan parçanın kalitesi belli işçilik belli

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Servis zora sokmayacak ise eğer mantıklı olanıdır. Çünkü bir çoğumuz 2.elde düzenli bakıma bakıyoruz bunun geneli de servis bakımlı oluyor. (Sahibinden başlığı: YETKİLİ SERVİS BAKIMLI VOLKSWAGEN XXXXXX 130.000 KM'DE) tabi her şey illaki yetkili servis demek değil. Özel servis faturalarınızı,bakım fişlerinizi vesaire güzelce saklar satarken bunları gösterirseniz bu sizin için satım hızı,fiyatı gibi etkenlerde daha etkin bir rol oynayacaktır.

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Servisteki rutinler sorun değil fakat çıkan ek masraflar biraz pahalı ve can sıkabiliyo

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
alınacak fayda ve verilecek paraya bakarım açıkçası ben.iyi niyet garantisindeki değişecek herhangi parçanın dışarı fiyatı ve servis fiyatı nekadar olduğuna ve servise verdiğim fazla paraya bakarım.eger aradaki fark çoksa dışarıya ama fark azsa servise yaptırırım ben.tabi bunları söylerkenki amacım kendi cebimi düşünmek.ama 1-2 yıl içinde arabayı satmayı düşünüyorsanız servise gidip satış zamanındaki avantajınızı arttırır.

Son düzenleme:

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
S
alınacak fayda ve verilecek paraya bakarım açıkçası ben.iyi niyet garantisindeki değişecek herhangi parçanın dışarı fiyatı ve servis fiyatı nekadar olduğuna ve servise verdiğim fazla paraya bakarım.eger aradaki fark çoksa dışarıya ama fark azsa servise yaptırırım ben.tabi bunları söylerkenki amacım kendi cebimi düşünmek.ama 1-2 yıl içinde arabayı satmayı düşünüyorsanız servise gidip satış zamanındaki avantajınızı arttırır.
Seneye ekim kasım gibi satarız büyük bi ihtimal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım