Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,649
1
6,053
4,070
34
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Günümüz hot hatch'leri 200 hp civarı araçları çıtır çerez niyetine yediklerinden, 155 hp'lik minik bir Alfa, ancak warm hatch olarak tanımlanır. Tabi konuya benim açınızdan bakınca, 1145kg'lik bir minik, 155hp'siyle beni yeterince ısıtacaktır.

Bu mantıkla, yaklaşık 3 aydan fazla bir süredir forumlardan, araba satış sitelerine kadar fellik fellik temiz bir MiTo arıyordum. Tabi bu süreçte genel olarak herkesin tepkisi "oğlum sen kafayı mı kırdın, artık baba oluyorsun, n'apcan 3 kapılı arabayı" şeklindeydi. Sağolsun tüm bu süreçte en büyük destekçim eşim oldu. Sonuçta çocuğumuz doğunca (ki artık sadece haftalar kaldı) arka koltuk sadece anne ve çocuğa ait olacak. Bir başkasını arabada taşımaya ön koltuk harici zaten yer olmayacak. Yani arka koltuğu çocuk koltuğu, bagaja da çocuk arabası sığdıktan sonra dert kalmıyordu.

İç hacme dair kafadaki soru işaretlerini gidermek için TT forumdan Mito'su olan çok değerli bir arkadaştan rica ettim, arabayı yakından incelemek için, sağolsun o da kırmadı. Eşimle arabayı yakından görünce iç mekanla ilgili aklımızda hiç soru işareti kalmamıştı, "bu iş olur" deyip yola koyulmuştuk.

Eylül sonlarına doğru Aydın'da güzel bir MiTo denk gelmişti. Son anda bir kararsızlık ile aracı almadım ve ertesi gün araç Ankara'ya satıldı. Sonrasında ise o arabayı almadığıma çok pişman oldum. Çünkü hem İzmir yakınlarında hiç araç ilana düşmüyordu, hem de uzak şehirlerde ilana düşen araçlar onca yolu tepip görmeye gitmeye değer gibi durmuyorlardı.

Derken aylardan aralık oldu ve ben ciddi manada umudumu yitirmiştim. Artık Civic ile yola devam edeceğime kesin gözüyle bakıyordum. Derken, ofiste masama oturup sabahın körü internet keyfimi yaparken o arabayı, Aydın'daki MiTo'yu gördüm. Araç Ankara'da ilana düşmüştü. Neredeyse iki ay içerisinde aracın tekrar ilana düşmüş olması biraz şüphe uyandırmıyor değildi. Ama tam olarak bu aracı almadığım için deyim yerindeyse"köpek gibi" pişmandım.

İlk iş olarak aradım ilandaki numarayı, genç bir arkadaş, yurt dışına yüksek lisansa gideceği için aracı satacağını söylüyordu. Arkadaş ilk intiba olarak bende olumlu bir etki bırakmıştı. İkinci adım, araba bilgisine güvenebileceğim bir arkadaşın aracı yerinde görüp onun fikirlerini almaktı. bu noktada @Ozgur Gunes sağolsun, beni kırmadı. O da hem aracın sahibi hem de araç için iyi şeyler söyledi. Sonrasında telefonda aracın fiyatı için anlaştık ve atladık gitti Ankara'ya. Çıplak gözle de görünce araç içimize çok sindi. Sadece benim değil, 40 yıllık usta olan babam da aracı onaylayınca, MiTo'yu alıp Ankara'dan İzmir'e getirdik.

İlk etapta koltuklardaki ufak tefek lekeler silindi, farlar parlatıldı, yırtık olan vites körüğü değiştirildi, sigortası yanmış 12V beslemesi tamir edildi. Sırada LPG'nin takılması ve triger'in değişmesi var. LPG yarın takılıyor. triger ise kilometresi gelmemiş olmasına rağmen yıldan dolayı değişmesinde fayda var.

Tabi insan yeni araba alınca içi kaynıyor, illa bi ufaktan aksiyona girmek istiyor. Durum böyle olunca yapıştırdım Çukurköy yoluna. Sonuç... Sonuç bu ilk sürüş videosu oldu:

Şunlar da numunelik olaraktan bir kaç foto şurada dursun:


Emektar Civic'imi de selam olsun:


Bu araçla çekecek videomuz, girecek aksiyonumuz daha çok var. Hepsini sizlerle bu başlık altında paylaşmak dileğiyle...
 

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,798
4,770
Orta konsolu dışında çok beğendiğim bir araba hayırlı olsun güle güle kullanın :)
 
  • Beğeni
Tepkiler: stan

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
31
34
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin inşallah Rahmi hocam.
Rengi normal beyaz değil gibi sedefli galiba?
Minik bir o kadar da sempatik bi tipi var.
Doğacak olan evladını da Allah analı babalı büyütsün inşallah. Bahtı güzel olsun :)
 
  • Beğeni
Tepkiler: Awacs ve stan

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Hayırlı olsun abi. Allah kaza bela vermesin, bol keyifli sürüşler nasip etsin inşallah. Videoları ve yazılarını takipte olacağım.
 
  • Beğeni
Tepkiler: Awacs ve stan

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,649
1
6,053
4,070
34
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin inşallah Rahmi hocam.
Rengi normal beyaz değil gibi sedefli galiba?
Minik bir o kadar da sempatik bi tipi var.
Doğacak olan evladını da Allah analı babalı büyütsün inşallah. Bahtı güzel olsun :)
Çok sağol Orhan Hocam.
Dediğin gibi araba çiğ beyaz değil. Ruhsatta Buz beyaz diye geçiyor ve dediğin gibi sedefli bir tonu var.
 
  • Beğeni
Tepkiler: maximaorhan

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
16,565
5
48,545
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam güle güle kullanın hayırlı olsun. İçine sığabildiğim ender minilerden biri :) Her detayıyla çok hoşuma giden bir model.
 
  • Beğeni
Tepkiler: stan

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,323
4,270
.
Rahmi Abi hayırlı uğurlu olsun . Aylardır foruma girmiyordum , araba aldığını şimdi gördüm . Allah güzel günlerde binmeyi nasip eylesin , İnşallah sağlıklı çocuğunla eşinle uzun , mutlu yollar yaparsınız . Kazasız sürüşler . Pist videonu bekliyoruz bak ;)
 
  • Beğeni
Tepkiler: Awacs ve stan

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,557
4,970
Hocam yeni aracınız hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanın:)
Ayrıca İlk sürüş videonuz çok profesyonel olmuş
 
Son düzenleme:
  • Beğeni
Tepkiler: stan

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
11,970
26,047
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Hayirli olsun hocam allah anali babali buyutsun bu arada. Cok guzel bir is basarmissiniz malum teste verseyseydiniz seneye haziranda gelirdi belki testi. Kendiniz el atarak cok guzel bir video olusturmussunuz tebrik ederim
 
  • Beğeni
Tepkiler: Awacs
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım