Yakıt önerileri

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Öncelikle arkadaşlar forumu araştırdım ama göremedim eğer önceden aynı konu açıldıysa kusura bakmayın.

Benim sorum ise şu memnun olduğunuz yakıt markaları nedir benzin ve lpg için? Shell,opet mogaz aygaz vs vs

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,201
45,791
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Teşekkür ederim mogaz göremedim hiç ben hep mogaz alıyorum ama mesela aygaz iyi diye biliyordum bu attığınız yerde ikisinide görmedim genelde shell tavsiye edilmiş ama opet aygaz veriyor daha iyi değilmidir ?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,034
3
4,926
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Benim benzinde ilk tercihim Shell V Power,o yoksa Opet oluyor bu iki markanın benzinine güveniyorum.2-3 depoda bir de Würth'ün benzin enjektör temizleyicisini atıyorum,motorda böylelikle temiz olup maksimum performansında çalışabiliyor.Kişisel algı meselesi aslında,çoğu isim yapmış benzin istasyonlarındaki benzin kalitesi genellikle aynıdır.Eskiden oktanı yüksek benzinler vardı,keşke yeniden olsa asıl performansı onlar veriyorlar.

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Benim benzinde ilk tercihim Shell V Power,o yoksa Opet oluyor bu iki markanın benzinine güveniyorum.2-3 depoda bir de Würth'ün benzin enjektör temizleyicisini atıyorum,motorda böylelikle temiz olup maksimum performansında çalışabiliyor.Kişisel algı meselesi aslında,çoğu isim yapmış benzin istasyonlarındaki benzin kalitesi genellikle aynıdır.Eskiden oktanı yüksek benzinler vardı,keşke yeniden olsa asıl performansı onlar veriyorlar.
Teşekkür ettim cevap için bende artık shellden alıcam büyük ihtimal ama lpg için opete yani aygaza devam ederim diye düşünüyorum enejktör temizleyici hiç kullanmadım onuda birdahaki depoda kullanııö bi yenilensin motor

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Gazda istasyon markasına bakmayın, kendi güzergahlarınız üzerindekileri deneyip en mantıklı geleni bulun. Malesef lpg diğer sıvı yakıtlar kadar standardı olan bir yakıt değil fiyatlardan da anlaşılır zaten heryerde bi farklı (pahalı olan iyi demek değil tabi bu)

Sanırım lpg de bi standart yakalamaya çalışan sadece po var

Son düzenleme:

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen
Benzinde de LPG'de de PO. Aygaz mecbur kalmadıkça almıyorum.

alicangulpinar

Alican Gülpınar
Elit Apaçi
6 Haz 2020
98
458
810
32
İstanbul
Marka
Peugeot
Teşekkür ederim mogaz göremedim hiç ben hep mogaz alıyorum ama mesela aygaz iyi diye biliyordum bu attığınız yerde ikisinide görmedim genelde shell tavsiye edilmiş ama opet aygaz veriyor daha iyi değilmidir ?

Mogaz da Aygaz’ın sahip olduğu bir firma. Çok fark olacağını sanmıyorum. Dolum tesisleri aynı.

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,728
6,790
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Benzinde BP, Opet.
Bir de LPG'ye bulaştık şimdi onda da daha sadece Aygazdan aldım.

Maganda

Profesör
Beta Programı
3 Şub 2020
1,457
3
1,414
2,470
İstanbul
Marka
Volkswagen
Benzinde lpgde shellden alıyorum. Denk gelirsem parkkonaktanda alıyorum lpgyi, nerden dolduruyor kimin gazı bilmiyorum ama memnunum.

6MSahin1

Muhammed ŞAHİN
Profesör
26 Şub 2020
66
52
1,010
Trabzon
Marka
Honda
Bana kalırsa shell para tuzağı su gibi yakıyor aldığın benzin birşeye değmiyor :D BP hem benzin hemde gaz olarak gayet iyi hem performans hem ekonomik :D

OmrAtlkn

Ömer Can ATILKAN
Elit Apaçi
19 Tem 2019
158
83
885
29
Kastamonu
Marka
Volkswagen
Bende bi kaç ay BP ve Shell'i deneyeyim güzergahımda PO yok BP de yakınımda ama shell ve opetin yanından geçiyorum ama gazı sunpet(mogaz) dan alıyorum 40-50 kuruş fark var yani. Teşekkür ederim yorumlarınız için

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,698
2
9,629
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Son yakıtımı totalden aldım iyi geldi ya arabaya :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Benimki 98 benzinli. Hiçbir firmada performans farkı görmedim. En uzun mesafeyi total den aldığım yakıtla yapmıştım. Ama kaç kere aldın d,ye sorarsanız 1 kez mecburiyetten aldım :)

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford
Benzin v-power, lpg shell veya opet. V-power kesinlikle daha az menzil sunuyor ama performans farkını hissediyorum. BP'yi çok merak ediyorum, toyota bp öneriyor. Kullanan varsa yorum alabilirim

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Dizelde Shell ve Bp'yi uzun dönem deneyen biri olarak söyleyeyim. V-Power çok hızlı yanıyor fakat performans farkını hissedebiliyorsun, Bp Ultimate ise V-Power'e göre biraz tıkanık kalsa da daha uzun kilometre yapıyor. Bir kez indirimli diye Bp'nin katkısız düz mazotunu aldım, Ultimate'den 50 km daha az yol yaptı indirimin bir anlamı kalmadı, katkılı mazot iyidir.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,698
2
9,629
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Bende yakıt araçtan araca değişiyor ya , benim motorum eski teknoloji sayılacak cinsten bir motor normal bir dizel yakıtla daha sakin çalışıyor gibi hissediyorum

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Benzin v-power, lpg shell veya opet. V-power kesinlikle daha az menzil sunuyor ama performans farkını hissediyorum. BP'yi çok merak ediyorum, toyota bp öneriyor. Kullanan varsa yorum alabilirim

Bir özelliği yok; Shell fuelsave, BP veya OPET. Bir fark görmedim.
V-power için aynı görüşteyim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım