Yeni, Alfa sahipleri

BlackBull

Düz Yol Gazcısı
9 Eki 2018
5
7
195
39
istanbul
Marka
Alfa Romeo
Merhaba arkadaşlar,
istanbul anadalu yakasından Dün itibari ile 2011 model bir Alfa MTo sahibi olduk, Alfa' nın yabancısı olduğumuzdan biraz desteğe ihtiyacımız var, kimler var destek olailecek veya işin ustası kimdir, kime gitmeli ?

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,455
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hayırlı olsun, hoşgeldin.

İstanbul'da olduğun için Mitoclubturkey insta sayfanı takip et, oradan da kendini whatsapp grubuna eklet derim. İzmirde olsaydın, Alfa Ege sayfasına davet ederdim seni.

Aracınla ilgili detayları da paylaşırsan, olası sorunlarda destek olmaya çalışırım.

Aramıza yeni bir mito'cunun katılmasına sevindim.

BlackBull

Düz Yol Gazcısı
9 Eki 2018
5
7
195
39
istanbul
Marka
Alfa Romeo
cevaplar için teşekkür ederim, Benim araç;
2011 1,4 TB multiair tct benzinli otomotik bir araç 100000 KM de ekper raporuna göre motor durumu %94
ufak tefek masraflarım olacak sanırım.
farları güneş yanığı olmuş, ön alfa arması yıpranmış, daha önceki sahibinde tesisat varmış muhtemelen bagaj örtüsünün altında amfi ve ses sistemi kabloları buldum. start stop kullanmaya başlatıktan 10 dk sonra devre dışı kalıyor. klimayı full açınca bir uğultu yapıyor. şimdilik görebildiklerim bunlar. ama gerçekten keyifli bir araç allah kısmet ederse uzun bir süre bizde kalacak :))

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,455
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
cevaplar için teşekkür ederim, Benim araç;
2011 1,4 TB multiair tct benzinli otomotik bir araç 100000 KM de ekper raporuna göre motor durumu %94
ufak tefek masraflarım olacak sanırım.
farları güneş yanığı olmuş, ön alfa arması yıpranmış, daha önceki sahibinde tesisat varmış muhtemelen bagaj örtüsünün altında amfi ve ses sistemi kabloları buldum. start stop kullanmaya başlatıktan 10 dk sonra devre dışı kalıyor. klimayı full açınca bir uğultu yapıyor. şimdilik görebildiklerim bunlar. ama gerçekten keyifli bir araç allah kısmet ederse uzun bir süre bizde kalacak :))
Farlar ve ön amblem durumu normal diyebilirim :)

Sanırım 135hp lik olan versiyondan aracın.

Yazılım, cooler ve fitlrenilensorunsuz kullanacak hale getirirsin performansını.

Gergi demirleri de çok efektif iş yapıyır bizim araçta.

Frenler 4 piston brembo ise tadından yenmez.

Start stop aküyle alakalı olabilir.

Fan uğultusu bi ara bende de vardı, polen filtresini değiştirip, oraları temizleyince gitmişti, bi kontrol etmeni tavsiye ederim.

BlackBull

Düz Yol Gazcısı
9 Eki 2018
5
7
195
39
istanbul
Marka
Alfa Romeo
Farlar ve ön amblem durumu normal diyebilirim :)

Sanırım 135hp lik olan versiyondan aracın.

Yazılım, cooler ve fitlrenilensorunsuz kullanacak hale getirirsin performansını.

Gergi demirleri de çok efektif iş yapıyır bizim araçta.

Frenler 4 piston brembo ise tadından yenmez.

Start stop aküyle alakalı olabilir.

Fan uğultusu bi ara bende de vardı, polen filtresini değiştirip, oraları temizleyince gitmişti, bi kontrol etmeni tavsiye ederim.
vallahi hanım kullansın diye aldık aracı, yazılım işi performans içinse muhtemelen girmem o topla :) Bayan için yeterince performanslı zaten, fren balataları kırmızı renkte ama resim eklerim markasına bakmadım. ilk fırsatta bir usta ya göstermek gerek. Kolanları değiştirmem gerekiyor birde uygun bulabilirsen multmedya sistem alacağım teyp yerine, pioner de güzel bir cihaz var ama çok pahalı.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,718
1
6,455
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Ben de zaten teybin kullanışsızlığına dayanamayıp, pioneer marka single din bluetooth'lu bi teyp taktım, rahata erdim.

BlackBull

Düz Yol Gazcısı
9 Eki 2018
5
7
195
39
istanbul
Marka
Alfa Romeo
evet ilk sorunumuzu çok erken olmak ile birlikte yaşadık. bu sabah aracın marşı basmamış aküde bir sorun gözükmedi marş dinamosuna ufak sopa darbeleri ile çalıştırmayı başardım, muhtemelen değişmesi gerekecek. bu durumu tecrübe eden oldumu ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım