Yeni Araba Heyecanı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör
Yıl 2006 1. Sınıftayım o aralar yeni araba alacağız , babam her gün akşam beni okuldan (Sahrayı Cedit Şener Birsöz İlk okulu) alıyor ben de her gün babama arabayı aldın mı diye soruyorum. Böyle geçen 3-4 günün ardından babam bir gün cebinden anahtarı çıkarıp salladı. O anki mutluluğumu hala unutamam. Arabayı ilk gördüğüm de en çok hoşuma giden şey bizden önceki sahibinin yaptırdığı şık egsoz ucuydu. Evet abiler/panpalar sizin de unutamadığınız bir araba alma hatıranız var mı?
Not: Alttaki resim yukarıda bahsi geçen araba.

Ekli dosyalar

• IMG_0326.PNG
    IMG_0326.PNG
    942.5 KB · Görüntüleme: 395
Son düzenleme:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,221
5,670
Ankara
Marka
Ford
Sanırım 2007'li yıllarda Clio eskiten bir biz değilmişiz.:DBizim de elimizden çok geçti bu keratalar 1.4 RXT'si 1.4RNA sı 1.6RXT'si hepsinin yeri ayrı ama lacivert 1.6 16v RXT'mizi ve gri renkteki 1.4 16v RXT'imizi unutamıyorum.Babam otomatik şanzımanlı gri olanıyla 195 yaptı yol bitti biz küçükken babacıklar öyle fazla hızlar yapmazlar bu sebepten çok senelerce rekor olarak kaldı.Bu 195 km/h.Sanılanın aksine öyle çöp arabalarda değiller Euro Ncap'ten zamanında 4 yıldız almışlar çok çok iyi değil ama berbat diyenlere de duyurulur.Çok seviyorum bunları olur da güç yeterse manuel 1.4 RXT fena olmaz.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,265
1
9,389
4,970
kocaeli
Babam 99-2017 arasında sadece 3 araba değiştirmiş halen 3.sunu kullanıyoruz . İlkinde ben yoktum (r11) , ikincisinde 3ayliktim (r9 orta kasa) son aracimizda ise 7 yaşındaydım .
Aracı galericiler sitesinde gezerken gormustuk , daha önceden pek aşina olduğum bir araç değildi yalnız biz almadan 3-4 ay önce Enistem aynı aracın hatchback versiyonunu almıştı bu nedenle bazı özelliklerini biliyordum . Araç çok orjinaldi hiçbir eklentisi yoktu 107.000km De bir Fiat mareaydi , galiba fabrika çıkışı lastikleri üzerindeydi ... Her sabah kalktigumda etrafa bakardım 8 Ağustos 2009 sabahı camdan baktığımda beyaz kugumuz Broadway imiz kapimizda yoktu ...
O gün bu gündür biniyoruz :)

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sene 1995, forumun yarısı hayatta değil asdfasdf bi dönem işlerde sıkıntı yaşamıştık arabamız yoktu. Babam anaokulumun çıkışına yeni kasa beyaz bi şahinle gelmişti, amcam arabayı değiştirdi ve babam da arabayla geldi sandım. Babam dedi ki bu araba bizim, o an yaşadığım mutluluğu unutamam :) ilk arabamız değildi tabi hatırladığım daha önceleri daha farklı arabalarımız vardı hatta iş karşılığı aldığımız arabalardan 3 arabamız olduğu zamanları da hatırlıyorum ama 2 yaşındaki o şahini babam bu araba bizim dediğinde yaşadığım mutluluk hafızamda ayrı bi yer etmiş halde :)

Edit: arabada beni etkileyen ise beyazlığıydı, çok hoşuma giden bi beyazlığı vardı yani ne bileyim bi süredir arabasızdık babam amcamın arabasıyla gelip beni alıyordu ama o gün gelen o beyaz şahin çok farklı gelmişti gözüme

Son düzenleme:

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Jetta 5 imiz ozamanlarki ilk güzel lüks arabamızdı çok sevdiğimiz bir arabaydı bir süre sonra bazı sebeplerden ötürü satmıştık ve daha düşük modele geçtik o arabayı ne zaman görsek bi iç çekeriz birde sahübindende yayınlandıktan hemen sonra çok ilgi görmesi ve aranmasıda cabası

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Mokka ve Vectra dışında kalıcılık sağlayan olmadı. Mokka'nın bu kadar sert ve güçlü olacağını hiç tahmin etmemiştim gözümdeki imajı yumuşak, güçsüz bayan arabasıydı ama öyle değilmiş, ilk bindiğim günü ve yaşadığım şaşkınlığı unutmuyorum. Vectra alındığında da anaokuluna gidiyordum, insan mutlu oluyor ama çocukken arabalara aşırı bir ilgim yoktu o yüzden pek anlamazdım, arabamız kırmızı çok hızlı gider kafasındaydım biraz :D

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Mokka ve Vectra dışında kalıcılık sağlayan olmadı. Mokka'nın bu kadar sert ve güçlü olacağını hiç tahmin etmemiştim gözümdeki imajı yumuşak, güçsüz bayan arabasıydı ama öyle değilmiş, ilk bindiğim günü ve yaşadığım şaşkınlığı unutmuyorum. Vectra alındığında da anaokuluna gidiyordum, insan mutlu oluyor ama çocukken arabalara aşırı bir ilgim yoktu o yüzden pek anlamazdım, arabamız kırmızı çok hızlı gider kafasındaydım biraz :D

Valla ben makyajsız mokkayı kullandığım da sertliği bırakın süspansiyon koymadıklarını sanmıştım :D

Akın

Panpa
Beta Programı
9 Eyl 2016
3,348
7,193
4,970
İstanbul-Tunceli
Marka
Yok
İlk arabamız olan 2002 focus u almak için sahibinin mahallesine gitmiştik. mahalleye geldiğimiz arabadan inip soluma baktığım da yokuş aşağı aytozu gri bir focus duruyordu ilk önce sadece bakıcaz almayacaz diye düşünmüştüm. 1 gün sonra kapıda arabayı görünce çok mutlu olmuştum o anki heyecanımı tarif edemem.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,616
1
64,381
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
İlk arabamız olan 2002 focus u almak için sahibinin mahallesine gitmiştik. mahalleye geldiğimiz arabadan inip soluma baktığım da yokuş aşağı aytozu gri bir focus duruyordu ilk önce sadece bakıcaz almayacaz diye düşünmüştüm. 1 gün sonra kapıda arabayı görünce çok mutlu olmuştum o anki heyecanımı tarif edemem.

sene kaç hocam? onu da eklersen mükemmel olur :)))

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
yıl 1997 2 yaşındayım (araba aşkı ya ilk gün ki gibi hatırlıyorum) babam beyaz bi broadvay almış 5 aylık araba jilet gibi. ama o zamanlar eski arabamız şahin yüzünden bende bi tofaş-fiat hastalığı var. hatta iki baş parmağımla T harfi yapıp Tofaş'ın logosunu taklit ediyormuşum öyle bir hastalık. :D
neyse babam aşağıdan zile bastı. abime, haydi aşağı gelin oğlum dedi ve indik. yeni arabanın önünde duruyordu. aracı görünce bende başladı bi ağıt. inat edip o araca hiç binmedim. saatlerce ağlamışım. şahin şahin diye. :D sonradan babam broadway'i satıp beni sanayiye götürdü. hafif yan bi şekilde, yüksekte duran bi tempra vardı. görünce gözlerim büyümüştü. kesin bunu almıştır diye içimden geçiriyorum.. babama sordum, bunu mu aldın diye. evet oğlum deyişiyle başladı bi sevinç. sonra babam ordaki adamlarla bir şey konuşup aracın yanına gittik ve bütün Elazığ'ı dolaştık.. o an ki mutluluğumu hiç unutamam... sonradan bir çok araba aldık fakat ilk hatırlayacağım her zaman o olur...

tempra taklalı çıktığı için ocağımıza baya baya incir ağacı dikmişti.. babamın Polis maaşının yarısı aracın tamirine gidiyordu neredeyse. ama yine de en sevdiğim ve unutamayacağım arabadır kendisi...

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,265
1
9,389
4,970
kocaeli
yıl 1997 2 yaşındayım (araba aşkı ya ilk gün ki gibi hatırlıyorum) babam beyaz bi broadvay almış 5 aylık araba jilet gibi. ama o zamanlar eski arabamız şahin yüzünden bende bi tofaş-fiat hastalığı var. hatta iki baş parmağımla T harfi yapıp Tofaş'ın logosunu taklit ediyormuşum öyle bir hastalık. :D
neyse babam aşağıdan zile bastı. abime, haydi aşağı gelin oğlum dedi ve indik. yeni arabanın önünde duruyordu. aracı görünce bende başladı bi ağıt. inat edip o araca hiç binmedim. saatlerce ağlamışım. şahin şahin diye. :D sonradan babam broadway'i satıp beni sanayiye götürdü. hafif yan bi şekilde, yüksekte duran bi tempra vardı. görünce gözlerim büyümüştü. kesin bunu almıştır diye içimden geçiriyorum.. babama sordum, bunu mu aldın diye. evet oğlum deyişiyle başladı bi sevinç. sonra babam ordaki adamlarla bir şey konuşup aracın yanına gittik ve bütün Elazığ'ı dolaştık.. o an ki mutluluğumu hiç unutamam... sonradan bir çok araba aldık fakat ilk hatırlayacağım her zaman o olur...

tempra taklalı çıktığı için ocağımıza baya baya incir ağacı dikmişti.. babamın Polis maaşının yarısı aracın tamirine gidiyordu neredeyse. ama yine de en sevdiğim ve unutamayacağım arabadır kendisi...
Rahmetli dedemin aracı ... sizinki gibi 97 model , oda takribi 5 ay sonra alınmış . Dedem araca çok iyi bakardı 2010da olması lazım araç dolu gördü , onun haricinde hiçbir sorunu yoktu . Satış fotoğraflarını ben cekmistim . Dayim ile beraber ilk kullandığım araçtı . Hidrolik olmayan o hisli direksiyonu keşke mareamizdada olsa ... Aracın manevi degeri çok büyüktü ama geçen sene satılması gerekti ve 8 şubat 2016 da satildi . Aracın fotoğraflarını halen saklarim ...

Aracin sadece tamponu boyanmıştı (tek darbesi buydu) birde kronik olarak citalarin çevresinde pas vardi onlar temizlenip boyanmisti .

dc4b448bd372b194c8d229cebff943a1.jpg

Son düzenleme:

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Jetta 5 imiz ozamanlarki ilk güzel lüks arabamızdı çok sevdiğimiz bir arabaydı bir süre sonra bazı sebeplerden ötürü satmıştık ve daha düşük modele geçtik o arabayı ne zaman görsek bi iç çekeriz birde sahübindende yayınlandıktan hemen sonra çok ilgi görmesi ve aranmasıda cabası
Alındığı günü eklemeyi unutmuşum boramız vardı öylesine galerilere gittik gezme amacı ile daha aonra jetta yı gördük galerici de anahtarı ver di deneyin dedi pederle bir tur attık sonrasında noterdeydik

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Rahmetli dedemin aracı ... sizinki gibi 97 model , oda takribi 5 ay sonra alınmış . Dedem araca çok iyi bakardı 2010da olması lazım araç dolu gördü , onun haricinde hiçbir sorunu yoktu . Satış fotoğraflarını ben cekmistim . Dayim ile beraber ilk kullandığım araçtı . Hidrolik olmayan o hisli direksiyonu keşke mareamizdada olsa ... Aracın manevi degeri çok büyüktü ama geçen sene 8 Şubat ta satılması gerekti ve satildi . Aracın fotoğraflarını halen saklarim ...

dc4b448bd372b194c8d229cebff943a1.jpg

Araçları sahibndene kendimiz koduğumuz için her arabamızın resimlerini bizde saklarız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım