KAPALI Yeni Araç Seçimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Evet beyler evde bulunan Honda Civic aracımızı değiştireceğiz.

Kriterlerimiz şunlar

Taş çatlasın 120.000₺
Otomatik
Tercihen sedan
Daha çok annem kullanacağından ona uygun bir araç
Az yakması, sorun çıkarmaması ve 2.elinin iyi olöası lazım.

Kafamızdakiler civic sedan tüplü
A3 1.0
Ama şöyle bir şey var a3 10.000₺ daha pahallı ama çok daha boş, civic ise çok hantal kalacak ne önerirsiniz.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
1.6 Civic executive aldık.

Araba çok güzel gerçekten baya kaliteli olmuş.

Motor aynı ama cvtnin tek artısı deviri ayarlıyalmesi bu sayede gazdan ayağı çekince yakıtı kesebiliyor eskiden belli devirin altında yapamıyordu o yüzden bi tık daha az yakıyo gibi. Ama süpürge efekti var baya törpülüyor sürüşü:(

cingoz debriyaj

Panpa
Destekçi
8 Eyl 2016
559
1,118
2,520
23
Marka
Zirai Traktör

Motor aynı ama cvtnin tek artısı deviri ayarlıyalmesi bu sayede gazdan ayağı çekince yakıtı kesebiliyor eskiden belli devirin altında yapamıyordu o yüzden bi tık daha az yakıyo gibi. Ama süpürge efekti var baya törpülüyor sürüşü:(
Hayırlı uğurlu olsun, tekerinize taş değmesin, altınızda eskisin.

AcilStop

Elit Apaçi
3 Kas 2017
346
248
945
40
Yazdığınız eski mesajlara bakınca LPG'li aldınız diye tahmin ediyorum. 125 hp + lpg ile eski 5 ileri otomatik şanzımana göre daha iyi yürüyüp daha az yakıyor. Eski şanzımanda 5. dişli oranı çok küçük olduğundan araba resmen 4 ileri şanzımanlı gibi hızlanıyordu. Gaza en ufak dokunuşta 4. hatta 3. vitese düşürüyordu. Hız sabitlenince 5. dişliye geçip deviri düşüyor ve ekonomi yapılıyordu.

Bu şanzımanda ise en ufak bir sarsıntı yaşanmıyor. Dipgaz yapınca motoru en yüksek devire çıkarıp sabitliyor. İlk başta biraz garipsenebiliyor ama biraz alışınca eski 5 ileri otomatik şanzımandan daha iyi geliyor.

Yakıt tüketimi değerlendirmesi için biraz erken 10 bin bakımından sonra yakıt tüketimi biraz daha düşecektir.

Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan

İnsallah hatchback almissinizdir sedanlarda malum gocuk sorunu vardi hayirli olsun kazasiz belasiz

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Beyler malesef tüm uğraşlara rağmen hatchback alamadık babama arabanın beygirini söylediler.

Araç tüpsüz ama daha 500km olmadı 9.7 ortalama cvtnin artısı yakıt kesmede işe yarıyor
9.7 cok degilmi hocam benim 4 ileri tork konv ole yakiyorda dusse dusse 8 e duser en az oda cok cvt avantajini ben anlayamadim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım