KAPALI Yeni Eclipse Cross Fikirleriniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Dün Ankara/Konyo Yolu üzerinde yeni açılmış Mitsubishi Şeref Oto bayisine uğradım başlıktaki arabayı incelemek için, içeri girdiğimde yetkili servisinden yakınen tanıdığım Erdem abi ile karşılaştık ve sağ olsun çok ilgilendi. Arabayı biraz inceledim falan, bizim Lancer'ı düşününce gerçekten kaliteyi iyice arttırdıklarını ve Avrupalı rakiplerinin artık altında kalmadığını gördüm. Bu beni epey mutlu etti. Sonra test sürüşüne çıktık. Çıktığım araba en dolusu instyle paket 4x4 1.5T 162hp CVT versiyonu idi. Gerçekten epey dolu idi, yok yok denecek derecede. Neyse, ilk olarak yalıtıma dikkat ettim. Bizim Lancer'da en büyük sorun yalıtım idi. Gerçekten çok iyi iş başarmışlar, yalıtımın beklediğimin çok üstündeydi. Sonra Sinan abinin testte söylediği çukura gidince bam güm sesini test ettim, evet ne yazık ki bam güm sesi fazla çukurlarda, aslında araba sert değil ama bu ses psikolojik olarak arabayı sertmiş gibi hissettiriyor. Sonra arabanın gücüne bir bakayım dedim, bakalım CVT baltalayacak mı diye, baya baya beğendim CVT yi. CVT reformunun Levorg ile başladığı, Civic ile iyice geliştiği ve Eclipse'de zirveye ulaştığını görünce CVT ye iyice inanmaya başladım. Japonların bu gelenekçi bakış açısı gerçekten CVT de işe yaramış. Arabanın 4x4 olduğunu ve CVT olduğunu da hesaba katınca baya baya yürüdüğünü gördüm. 0-100 ü kötü olabilir ama ara hızlanmalarda verdiği tepki gerçekten çok yerinde, hemen gereken orana sabitleyip güzelce devirini çevirerek yürüyor. Onun dışında multimedya BMW nin yeni idriveına benzemiş ve bence çok başarılı olmuş. Kullanımı çok kolay, touchpad ile desteklenmesi son derece yerinde olmuş. 4x4 ü deneyemedim, eminim çok iyidir. Kısa bir testte sadece yüzeysel olarak görebiliyorsunuz arabayı, Erdem abiyle görüşüp arabaya bir süreliğine el koymayı planlıyorum. Arkadaşıma zorla ÖTV indirimi ile aldırmayı planlıyorum. 1-2 yıl içinde de bizdeki 1 serisini satıp yerini eclipse ile doldurmayı planlıyorum. Fiyatları da piyasaya göre bence gayet uygun, rekabetçi bir fiyatı var, şimdilik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım