Yeni ford focus

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

umitberk

Asfalt Kurutucu
2 Eki 2016
35
15
595
Arkadaslar yeni ford focus cikacak bildigimiz üzere lakin bir bilgisi olan varmi?

antisemi

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
41
29
595
Torsiyon varsa şimdiki versiyonu ararız diye korkarım. 85-90k dan başlarsa bir de, ecobostlar da kurtarmaz kanaatimce.

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Ne zaman çıkacakmış?
2018'in son çeyreğinden önce göremeyeceğiz.

Torsiyon varsa şimdiki versiyonu ararız diye korkarım. 85-90k dan başlarsa bir de, ecobostlar da kurtarmaz kanaatimce.
Bağımsız süspansiyon mutlaka olur. Focus'u Focus yapan şey zaten o. Motorları hakkında fikrim yok, şahsen 4 silindirli bir ecoboost seçeneğinin olacağını tahmin ediyorum. Yalnızca daha hissiz bir direksiyon sistemiyle geleceğine dair endişem var.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,368
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
- 1.5 ecoboost motor 150-200 hp'lik motorlarla gelecek. 3 silindir olacak. Belki 150'likten daha güçsüz bir versiyon da olabilir. 200'lük motorda silindir kapama teknolojisi olacak
- 1.5 tdci 150 hp'lik dizel bir ünitenin de üretileceği söyleniyor.
- Aks mesafesi bayağı uzadı. Skoda octavia kadar bir aks mesafesine sahip yanılmıyorsam.
- İç mekanda genişlik sağlansın diye koltuklar daha ince üretilecekmiş.
- Motor, koltuklar ve bazı bölgelerde ağırlık azaltımına gidildi. Güncel kasa 1.6 tdci focus 1343 kg. Yeni focus'da 1290-1300 kg civarı olacak.
- Otomatiklerde vites kolu yerine makyajlı mondeo'da ki gibi yuvarlak düğme şeklinde vites olacak.
- 8 ileri yeni nesil tam otomatik şanzıman kullanılacak. ( Kesin değil )
- Head up display, elektronik park freni v.b bir çok yeni donanım koyulacak
- Amerika'ya satılacak modellerde torsiyon mevcut. Diğer bir casus resimde ise görebildiğim kadarıyla mondeo'da kullanılan yeni nesil integral link süspansiyon mevcut. Bunu da Avrupa'ya ve bize satarlar.

Bu yıl başı gibi tanıtımı yapılacak deniyor. Olmadı 2018'in ilk çeyreği de denebilir. Bu yaz fabrikaya üretime sokulduğunu söyleyenler de mevcut. Tüm bilgiler kesin olmamakla beraber değişebilir, aynı da kalabilir.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
- 1.5 ecoboost motor 150-200 hp'lik motorlarla gelecek. 3 silindir olacak. Belki 150'likten daha güçsüz bir versiyon da olabilir. 200'lük motorda silindir kapama teknolojisi olacak
- 1.5 tdci 150 hp'lik dizel bir ünitenin de üretileceği söyleniyor.
- Aks mesafesi bayağı uzadı. Skoda octavia kadar bir aks mesafesine sahip yanılmıyorsam.
- İç mekanda genişlik sağlansın diye koltuklar daha ince üretilecekmiş.
- Motor, koltuklar ve bazı bölgelerde ağırlık azaltımına gidildi. Güncel kasa 1.6 tdci focus 1343 kg. Yeni focus'da 1290-1300 kg civarı olacak.
- Otomatiklerde vites kolu yerine makyajlı mondeo'da ki gibi yuvarlak düğme şeklinde vites olacak.
- 8 ileri yeni nesil tam otomatik şanzıman kullanılacak. ( Kesin değil )
- Head up display, elektronik park freni v.b bir çok yeni donanım koyulacak
- Amerika'ya satılacak modellerde torsiyon mevcut. Diğer bir casus resimde ise görebildiğim kadarıyla mondeo'da kullanılan yeni nesil integral link süspansiyon mevcut. Bunu da Avrupa'ya ve bize satarlar.

Bu yıl başı gibi tanıtımı yapılacak deniyor. Olmadı 2018'in ilk çeyreği de denebilir. Bu yaz fabrikaya üretime sokulduğunu söyleyenler de mevcut. Tüm bilgiler kesin olmamakla beraber değişebilir, aynı da kalabilir.
Bu dediğiniz gibi olursa güzel. Mevcut halini hiç beğenmemiştim.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,368
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bu dediğiniz gibi olursa güzel. Mevcut halini hiç beğenmemiştim.

Lenovo A6020a46 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eklenen yahut çıkarılanlar olacaktır. Ama fiyatı golf'ten pahalı olacak diye düşünüyorum. Güncel kasa makyajlı da olsa eski nesil kaldı artık. Neticede güncel kasanın üretimi 2011'de başladı.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,368
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
@Cenk abi dediklerine göre yeni focus baya radikal değişimlerle gelecek gibi. Beni tek düşündüren fıyatı.
Aynen, bayağı değişecek. Genişleyecek, uzayacak, donanımı artacak, iç mekanı mondeo'ya benzeyecek diyorlar v.s yani bayağı bir değişim geçirecek. Ama fiyatı pahalı olacaktır. Golf ile aynı ya da pahalı olacak diye düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,368
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Baz paket 85-90 arasi olur diye tahmin ediyorum. Artik atmosferik motor olmayacagi icin daha asagi fiyattan baslatmazlar.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,368
46,060
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten bence Golften fazlasini hak ediyor ;)
Aslında tüm araçlar hak ettiğinin üzerinde bir fiyattan satılıyor ama yeni focus'un golf ile baş edebilmesinin tek yolu benzinli-dizel-otomatik kombinasyonlarını doğru tutturabilmesinden geçiyor. Onun haricinde benim yeni focus için golf'ün üstün olduğu konfor, yalıtım, işçilik ve malzeme kalitesi konusunda golf'le kapışabilecek düzeyde olabileceğine dair umudum var. Tabii Ford yine saçma sapan işler yapıp kendi ayağına sıkmazsa :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım