Yeni Honda Civic TypeR Geldi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni Honda Civic TypeR Honda Türkiye'nin sitesinde 260.000 TL fiyatıyla yerini almış.

Sorgulamayı, meydan okumayı, her zaman daha iyi olmayı ve asla yerimizde saymamayı seviyoruz.

Honda mühendislerinin benimsediği bu ilkeler, şu ana kadar edindiğimiz tüm tecrübeleri ve geleceğe yönelik tutkularımızı Yeni Civic Type R’a aktarmamızı sağladı.

Baştan aşağı yeniden tasarladığımız Yeni Civic Type R, size mümkün olan en iyi sürüş keyfini sunmak üzere yola çıkmaya hazır.

ssssss-min.PNG
dddddd.PNG
aaaaaaa-min.PNG

ssssssssss-min.PNG

https://honda.com.tr/civic-typer/genel-bakis

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bu arabayı Türkiye'de hakkıyla sürecek kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
Rolling yapacak olan hiç kasmasın fk2 alsın, bu kadar fark vermeye değmez.

Millennium

Asfalt Kurutucu
11 Mar 2017
86
89
710
Araç çok güzel ama bu fiyata değmez.Gerçi hiç bir araba fiyat değerlerini haketmiyor :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,205
45,796
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Piyasada tek basina yahut maksimum 2 kisiyle otomobili kullanan, gazlayan kitle gidip 3.20d ve 3.20i alip duruyor. 3.20i'yi listeden cikarmislar ama muhtemelen typer'in fiyatina yakindir. Bir suru genc ve orta yas biliyorum gazlayacagim diye 3 serisi alan. Cok baska arabalar ama bahsettigim kitleden biri olsam o paraya gider typer alirdim. Zorlayacagi tek sey otomatik-manuel farki olurdu. Buna trafikte katlanabildigim olcude typer'dan yana tercihimi kullanirdim.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Bir Focus RS, bir Golf R, bir de Megane RS bence en yakın rakipleri. Aslında Cupra R çıkıyor onu beklemek lazım.
Focus RS 2.3 litre olduğu için pahalı eyvallah. Ama 350hp lik 4 çeker bir araçtan bahsediyoruz. Neredeyse hyper-hatch kategorisinde.
Golf-R da 4-çeker. Tam olarak rakip sayılmaz. Hadi rakip diyelim. Onun da fiyatı 277K
Satılık Megane RS var mı ki de fiyatı pahalı?

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Focus RS 2.3 litre olduğu için pahalı eyvallah. Ama 350hp lik 4 çeker bir araçtan bahsediyoruz. Neredeyse hyper-hatch kategorisinde.
Golf-R da 4-çeker. Tam olarak rakip sayılmaz. Hadi rakip diyelim. Onun da fiyatı 277K
Satılık Megane RS var mı ki de fiyatı pahalı?

Tek ölçek satış siteleri mi? Megane 4 RS’in yurtdışı fiyatlarından haberin var mı? İngilizler £30.000 başlayacağını söylüyor. Bugün £1 = ₺4.74 seviyelerinde. Daha bizdeki vergiler üzerine eklenmemiş halde tahmini fiyat ortada...

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Tek ölçek satış siteleri mi? Megane 4 RS’in yurtdışı fiyatlarından haberin var mı? İngilizler £30.000 başlayacağını söylüyor. Bugün £1 = ₺4.74 seviyelerinde. Daha bizdeki vergiler üzerine eklenmemiş halde tahmini fiyat ortada...
Type-R 'ın ingiltere fiyatı da £31.000. Yani Megane RS daha bile ucuz olacakmış. Kendi yazdığını kendin çürütüyorsun. :)

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Type-R 'ın ingiltere fiyatı da £31.000. Yani Megane RS daha bile ucuz olacakmış. Kendi yazdığını kendin çürütüyorsun. :)

2018’i bekle hele bir Türkiye’ye gelsin sonra görüşelim. Honda şuan bizim gibi performans meraklılarına çok avantajlı fiyatlar sunuyor. 1.5 Vtec RS HBler Almanya pazarında 30.000€’dan başlarken, Türkiye’de satılan tek donanım seçenekli aynı araç 110.000₺’na alınıyor. 2018’de manuel vites kutulu olanlar gelsin bu rakamlar daha da düşecek (yeni vergilendirmeleri hesaba katmıyorum). Honda’nın Türkiye’deki satış stratejisi muazzam iyi çalışıyor. Bunu şu güne kadar ne Renault, ne Ford ne de Opel yapabildi...

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
2018’i bekle hele bir Türkiye’ye gelsin sonra görüşelim. Honda şuan bizim gibi performans meraklılarına çok avantajlı fiyatlar sunuyor. 1.5 Vtec RS HBler Almanya pazarında 30.000€’dan başlarken, Türkiye’de satılan tek donanım seçenekli aynı araç 110.000₺’na alınıyor. 2018’de manuel vites kutulu olanlar gelsin bu rakamlar daha da düşecek (yeni vergilendirmeleri hesaba katmıyorum). Honda’nın Türkiye’deki satış stratejisi muazzam iyi çalışıyor. Bunu şu güne kadar ne Renault, ne Ford ne de Opel yapabildi...
Daha piyasaya çıkmamış arabanın fiyatını ortaya koyan sensin. Madem öyle sen de bu yorumu şimdi yapma, 2018'de yap. Ben mevcut modellerle karşılaştırıyorum. Cupra mı pahalı? 308 gti mı pahalı? Golf R mı pahalı? (RS vergi mağduru onu saymıyorum) Şu anda başka rakip yok zaten.

Son düzenleme:

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Daha piyasaya çıkmamış arabanın fiyatını ortaya koyan sensin. Madem öyle sen de bu yorumu şimdi yapma, 2018'de yap. Ben mevcut modellerle karşılaştırıyorum. Cupra mı pahalı? 308 gti mı pahalı? Golf R mı pahalı? (RS vergi mağduru onu saymıyorum) Şu anda başka rakip yok zaten.

Tahmin edileni söylüyorum, ortaya koyduğum yok önce anlayarak oku. 308 GTI zaten ucuz olması normal motor hacmi belli. Cupra zaten bir Civic Type-R olamaz, bunu Ring rekorunu tekrar ele geçirerek kanıtladı. Cupra R gelsin o zaman anlaşılır. Golf R yerine GTI Clubsport S tam rakibi sayılır, ancak Türkiye’ye zaten özel sipariş dışı getirilmeyecek. Gelse bile opsiyonlar ıvır zıvır Type-R fiyatını geçer. Ona da kimsenin aksini iddia edeceğini sanmıyorum.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
Tahmin edileni söylüyorum, ortaya koyduğum yok önce anlayarak oku. 308 GTI zaten ucuz olması normal motor hacmi belli. Cupra zaten bir Civic Type-R olamaz, bunu Ring rekorunu tekrar ele geçirerek kanıtladı. Cupra R gelsin o zaman anlaşılır. Golf R yerine GTI Clubsport S tam rakibi sayılır, ancak Türkiye’ye zaten özel sipariş dışı getirilmeyecek. Gelse bile opsiyonlar ıvır zıvır Type-R fiyatını geçer. Ona da kimsenin aksini iddia edeceğini sanmıyorum.
Ben Cupra için "en yakın rakibi" dedim zaten. Type-R seviyesinde olmadığını biliyorum. Sen hala piyasaya çıkmamış veya sipariş edilemeyen araçları rakip olarak görüyorsun. Neyse anlayan anladı...

kubilayevis

Profesör
Yayın Yönetmeni
7 Eyl 2016
378
699
1,895
İstanbul
Ben Cupra için "en yakın rakibi" dedim zaten. Type-R seviyesinde olmadığını biliyorum. Sen hala piyasaya çıkmamış veya sipariş edilemeyen araçları rakip olarak görüyorsun. Neyse anlayan anladı...

“Sipariş edilmeyen araçları rakip olarak görüyorsun.” [emoji23][emoji23][emoji23] Çoğu üretilmiş olandan bahsediyorum farkında mısın? Prototip yapmadılar ya bu cihazları... Yarın bir gün gelecek göreceğiz.

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
“Sipariş edilmeyen araçları rakip olarak görüyorsun.” [emoji23][emoji23][emoji23] Çoğu üretilmiş olandan bahsediyorum farkında mısın? Prototip yapmadılar ya bu cihazları... Yarın bir gün gelecek göreceğiz.
Farkındayım. Peki sen Türkiye'de yaşadığımızın farkında mısın? Burada sipariş edilemeyen arabanın ne önemi var? Gidip yurtdışından mı alalım? Gitmişken Focus RS alalım hatta vergisinden de kurtulmuş oluruz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım