Yeni Mercedes X Class

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet arkadaşlar daha yeni tanıtıldı araç.
Aracın nasıl olduğu bakış açınıza göre değişir ancak görünüş ve iç dizayn olarak Yıldız olmanın hakkını vermiş gerçekten.
Fiyatı için 3.0 motor ile 90 € dendiğini gördüm bazı sitelerde eğer öyle olursa ülkemizde tek tük anca görebiliriz diye düşünüyorum. Gördüğümüz de büyük ihtimalle lüks semtlerde şehir içi sadece şekil amaçlı kullanan kesim :/ Neyse sonuçta amaç olarak bir ticari araç ve hunharca yük konup dağa taşa vurulacak :D İnsan buna kıyıpta çakılda süremez ki :)

Sizin düşünceleriniz neler?
IMG-20161025-WA0039.jpg
IMG-20161025-WA0048.jpg
IMG-20161025-WA0030.jpg
IMG-20161025-WA0045.jpg
IMG-20161025-WA0047.jpg
IMG-20161025-WA0046.jpg
IMG-20161025-WA0049.jpg

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Mercedes sprinter üretiyor e audi ve bmw nerde hiç biri o tarz bir araç üretmiyor merc yine caddy segmentine girdi e diğer premiumlar yine ortalıkta yoklar.
Şimdi markaların geçmişinede bakmak lazım mercedes hep ticari sınıfın içinde oldu eski kamyonlar, otobüs, minübüs ama pick up lar biraz daha arazi ve ticariyi kapsayan bir sınıf ve audi'nin arazi olayı var bütün premium ların var dediğim gibi tek bu furyaya katılmıyacak marka bence BMW dir.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Valla hocam bence citan ile benzer olacak sonuc. Olmasa bile fiyat 200k 250k olacak e bende navaraya 200k verecek biri değilim. Ayrıca en çok pikap satılan yer olan Avustralya da da pek satacağıni düşünmem.
2 trilyonluk Bentley Bentayga da 350.000 lik Touareg ile aynı altyapıya sahip. İnsanlar salak herhalde Touareg'e 2 trilyon veriyorlar :D

Yalnız Mercedes inanılmaz bir firma, her çeşit aracı üretiyor adamlar. Otobüs, kamyon, tır, süperspor, AMG, G, Unimog, F1...

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Şimdi markaların geçmişinede bakmak lazım mercedes hep ticari sınıfın içinde oldu eski kamyonlar, otobüs, minübüs ama pick up lar biraz daha arazi ve ticariyi kapsayan bir sınıf ve audi'nin arazi olayı var bütün premium ların var dediğim gibi tek bu furyaya katılmıyacak marka bence BMW dir.
Bence audi de girmez. Vw ticari nin payini alır.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
2 trilyonluk Bentley Bentayga da 350.000 lik Touareg ile aynı altyapıya sahip. İnsanlar salak herhalde Touareg'e 2 trilyon veriyorlar :D

Yalnız Mercedes inanılmaz bir firma, her çeşit aracı üretiyor adamlar. Otobüs, kamyon, tır, süperspor, AMG, G, Unimog, F1...
İse öyle bakarsak farklı şeyler çıkar ben diyorum ki citan çıktığında pahalı idi kangoo dan yaklaşık 20k. Şimdi x class da citan gibi olacak ve bunun yanında astronomik pahalı olacak.

mgdedeoglu

Reis
7 Eyl 2016
3,232
9,855
5,320
36
Stuttgart
Reis haklısın tabi de şimdi şöyle bir şey var mercedes de almaz kimse şahsen ben almazdım bunlar çıkacak millet piyasa yapmak için alcak bence. Heybetli, güçlü, işte ya yıldızı olcak ya halkası tamam bitti sonra trafikte park yerlerinde üstümüze çıkarlar artık.
Olay bu işte. Kimse Citan ile Sprinter ile hava atamaz, Kangoo'nun üstüne 20bin verip de Citan almaz. Ama pick-up ile her türlü havasını atar. Ayrıca şöyle bir olay daha var. Bu aracın boyutlarındaki "heybetli" Mercedes GLE 500.000 tl. Örneğin 200.000'e X-Class alıp büyük, heybetli Mercedes'e binip havasını atacak.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Olay bu işte. Kimse Citan ile Sprinter ile hava atamaz, Kangoo'nun üstüne 20bin verip de Citan almaz. Ama pick-up ile her türlü havasını atar. Ayrıca şöyle bir olay daha var. Bu aracın boyutlarındaki "heybetli" Mercedes GLE 500.000 tl. Örneğin 200.000'e X-Class alıp büyük, heybetli Mercedes'e binip havasını atacak.
Bir ara citan alıp yıldız var diye hava atmaya çalışan bazı dayılar vardı da neyse. Ben genel olarak Mercedes girecek ve başarısız olacak bence fiyat politikası sayesinde ve satış adetleri konusunda. Yani hava cıva faktörü de var ama bizim millet 200k ya pick up alacak kadar sıyırdı mi ya?

Son düzenleme:

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Neyse her zaman ki düşüncem bu konuda da geçerli. Parası olan düşünsün arkadaş. Ben tüplü spring lede zaten arazi yapıyorum.Yük mü taşıyacağım bir ip verin abi bagaj kapağını iple sabitledim mi tamam sağdan sağdan yavaş yavaş ev bile taşırım ki yapmışlığımız var. Ufak tefek eşyaları bodrum daki çöpleri en son egzozla yer arasında bir karış boşluk vardı.Ne günlerdi be...(Gece gece kafa gitti ölçü birimlerini unuttum.)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,020
7
51,354
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yapmayın arkadaşlar, Citan büyük hayal kırıklığıydı. Sonunda sahadaki Mercedes satışçılarının şirket aracı olabildi ancak. Mercedes aynı hatayı 2 kere yapacak firma değil. Premium ve güçlü kuvvetli pick-up olarak Navara'nın filan üstündeki Ford F-150, Dodge RAM tarzı araçlara rakip olmaya çalışabilir diye düşünüyorum.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Yapmayın arkadaşlar, Citan büyük hayal kırıklığıydı. Sonunda sahadaki Mercedes satışçılarının şirket aracı olabildi ancak. Mercedes aynı hatayı 2 kere yapacak firma değil. Premium ve güçlü kuvvetli pick-up olarak Navara'nın filan üstündeki Ford F-150, Dodge RAM tarzı araçlara rakip olmaya çalışabilir diye düşünüyorum.
Hayir amarok rakibi olacak bir tanidik merc de çalışıyor zaten onla da konususruz. Hatta lansman dan önce de konuştuk. Bence yapacak ülkede pek tutmadı ama Avrupa da vasatın 1 tık üstü sattı diye biliyorumm

yselimkaya

Profesör
8 Eyl 2016
69
120
1,060
Kocaeli
Lamborghinin suv ürettiği ferrarinin 4 kişilik station dan bozma 4 çeker araba yaptığı Porsche nin vw yi allayıp pullayıp sattığı dünyada herşey olur. Benim düşüncem keşke bu araba nissan ile değil de g serisi ile aynı platformu kullansaydı ki zaten G wagonun pickup modeli vardı, altyapısı uyarlanabilirdi diye düşünüyorum. Çok yetekli olurdu o zaman. Şu saatten sonra inşallah AMG birimi bu araca sulanır da 43- 63-65 amglerini görürüz demekten başka bir şey gelmiyor.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Kullanım amacıda önemli burada. Önceden bu araçlar doğan ihtiyaçları karşılamak için alınırdı. Şimdi ise resmen bunlar ihtiyaç yaratıyor insanlarda. dünyada o kadar güçlü bir marka algısına sahipler ki (Haklı olarak) adam kalkıp tata Xenon platformu bile kullansa o yıldızı oraya konumlandırıp görsel olarak da karakterini yansıttı mı olay bitiyor. Citan daki olay tamamen fabrikada son noktada banttan inen arabalara farklı logo takılması gibiydi. Dediğim gibi görsel açıdan Mercedes kendini yansıttığı veya en azından çağrıştırdığı sürece Satar abi.

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
İç mekanı böyle olursa çok güzel olur ama kalitesiz bir iç mekan yaparlarsa tutmaz. Mercedes'in kendi kalitesini göstermesi gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım