Yeni ÖTV Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bizde de aynı durum oldu hocam. Biz geçen hafta Tiguyu aldık. Bir arkadaşımızda çok begendi ve otv gelmeden almak istedi. Bayi ile konusup bizim aracin beyazını ve sunroof olmayan modelini buldurduk ve tanıdık vasıtasıyla da indirim yaptırdık. Alacak arkadaşlar biraz mıymıntı oldugu icin fatura kesimini cuma sabaha bıraktilar. Sabah kalktıklarinda ise alacakları arabaya 12 bin tl zam geldigini gördüler. Haliyle bizde ailecek biraz dalga geçmedik degil yani ama kötü oldu alacak arkadaşlarımıza.
Vallahi üzülüyorum insanlara. Araçlar zaten pahalı ee 12 bin lira az para mı bu devirde. İnşaallah araçtan alacakları haz ve mutluluk o 12 bin liraya değer diyelim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Vallahi üzülüyorum insanlara. Araçlar zaten pahalı ee 12 bin lira az para mı bu devirde. İnşaallah araçtan alacakları haz ve mutluluk o 12 bin liraya değer diyelim.
Bide ustune ustluk araci almak icin kendi araclarini 2 gun oncesinde sattilar yani kacislari da yok. Bende üzülüyorum ama bir yandan da biz baya karlı iş yaptık gecen hafta alarak da diyorum.

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
İnşaallah öyle bir şey olmaz hocam. Bayiyi arayıp bilgi aldınız mı ?

Bayi net konuşmuyor. Araba sonuçta Türkiyede mevcut değilde ve istesemde alamıyordum. Bana bir bedel söylendi ve bu bedel karşılığı anlaşıldı kapora yatırıldı. Benim ilk aklıma gelen bu adamlar ya bu durumdan faydalanmaya çalışıyorlar ya da farkı minumuma indirmeye çalışıyorlar. Çünki net bir tutar yok. Pazartesi belli olacak diyorlar. Bana bahsedilen ortalama fark 4.000 tl civarıydı bayiden. Şimdi 12.000 leri gördükçe bu farka şükrederim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bayi net konuşmuyor. Araba sonuçta Türkiyede mevcut değilde ve istesemde alamıyordum. Bana bir bedel söylendi ve bu bedel karşılığı anlaşıldı kapora yatırıldı. Benim ilk aklıma gelen bu adamlar ya bu durumdan faydalanmaya çalışıyorlar ya da farkı minumuma indirmeye çalışıyorlar. Çünki net bir tutar yok. Pazartesi belli olacak diyorlar. Bana bahsedilen ortalama fark 4.000 tl civarıydı bayiden. Şimdi 12.000 leri gördükçe bu farka şükrederim.
Normalde anlaşılan fiyattan satılır araç. En en olmadı farkın tamamını değil de cüzzi bir miktarını fiyata yansıtırlar. İnşaallah en az maliyetle aracınızı alırsınız hocam.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,841
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bide ustune ustluk araci almak icin kendi araclarini 2 gun oncesinde sattilar yani kacislari da yok. Bende üzülüyorum ama bir yandan da biz baya karlı iş yaptık gecen hafta alarak da diyorum.
Kesinlikle hocam. Zaten 2-3 haftadır forumda konuşuluyor kasım ayını geçmeden yürürlüğe girebilir bu yeni düzenleme diye. Hatta araç tavsiyesi için başlık açanlara da bir çoğumuz acele etmesi yönünde tavsiye vermiştik. Hayırlısı olsun diyelim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Geçtiğimiz perşembe günü aynı bayiye giden evli iki arkadaş aynı model aracı beğeniyor. Araca biçilen fiyat 90 bin lira. Arkadaşların ikisi de aracı almaya karar veriyor fakat biri ' karıma da danışmam gerek ' diyerek satış sözleşmesini ertesi güne bırakıyor. Perşembe günü imzalayan kişi 90 bin lira üzerinden aracı alıyor. Ertesi gün yani cuma günü karısıyla beraber galeriye giden kişi ötv düzenlemesinin yürürlüğe girdiğinden habersiz aracı almaya niyetleniyor fakat dün arkadaşının 90 bin liradan aldığı aracın, ertesi gün 102 bin liradan satışa sunulduğunu öğrenince adam yıkılıyor. Hatta aracı önceki gün alan arkadaşı dalga bile geçiyor :)
Bir arkadaşımın tanıdığı iki kişinin başına gelen bir olay..
Bizde de aynı durum oldu hocam. Biz geçen hafta Tiguyu aldık. Bir arkadaşımızda çok begendi ve otv gelmeden almak istedi. Bayi ile konusup bizim aracin beyazını ve sunroof olmayan modelini buldurduk ve tanıdık vasıtasıyla da indirim yaptırdık. Alacak arkadaşlar biraz mıymıntı oldugu icin fatura kesimini cuma sabaha bıraktilar. Sabah kalktıklarinda ise alacakları arabaya 12 bin tl zam geldigini gördüler. Haliyle bizde ailecek biraz dalga geçmedik degil yani ama kötü oldu alacak arkadaşlarımıza.
Bakın beyler bunlar dramdır. :/

Ozgur44

Profesör
22 Eyl 2016
288
371
1,445
Kampanyalar Başlamış Bile :D
maliye_bakanligi_otv_araba.jpg

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
Bugün görüştük peugeot la. 13 bin tl lik bir fark gelmiş araçlara. Ancak önceden sipariş verip kapora yatıranlara yarı yarıya indirim yapmışlar. 6.500 tl yi firma karşılıyor yani. Üzerinede 3.000 tl lik bir indirim daha yaptılar önceki aracımızda peugeot olduğu için. Tüm hesap sonunda da ötv den bize kaçan 3.500 tl oldu. Sevinsek mi üzülsek mi bilemedik..

Renard

Panpa
8 Eyl 2016
1,534
4,749
4,070
37
İstanbul
Marka
BMW
yukarıda birisi güncel örnek istemiş. 320i ed 40th edition 190000tl falandı. şuan 213000tl. bunun gibi yüzlerce örnek var. oranı arabanın donanımına motoruna göre değişiyor.

ibougur

Reis
8 Eyl 2016
2,257
4,523
5,020
29
İstanbul
Bugün görüştük peugeot la. 13 bin tl lik bir fark gelmiş araçlara. Ancak önceden sipariş verip kapora yatıranlara yarı yarıya indirim yapmışlar. 6.500 tl yi firma karşılıyor yani. Üzerinede 3.000 tl lik bir indirim daha yaptılar önceki aracımızda peugeot olduğu için. Tüm hesap sonunda da ötv den bize kaçan 3.500 tl oldu. Sevinsek mi üzülsek mi bilemedik..
arkadaşım 40.yıl 320i sipariş etmişti kapora vermişler ekstra üzret istemediler siz de şansınızı zorlayın bence.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,040
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ölümü gösterip sıtmaya şükrettirmek :)

Eren BILGIN

Profesör
24 Eki 2016
95
72
1,010
arkadaşım 40.yıl 320i sipariş etmişti kapora vermişler ekstra üzret istemediler siz de şansınızı zorlayın bence.

Baya bir dil döktük ancak malesef çekemedik daha geriye. hayır restte çekemiyoruz. aracı sattık altımızda araç yok. rest çeksek adamlarda tamam o zaman buyrun kaporanızı dese kaldık yine ortada :) bizde şaşırdık artık. çokta üstüne düşemiyoruz malesef..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım