Alcantara

Batuhan KARALAR
Yönetim
Editör
7 Eyl 2016
1,052
1,185
2,570
27
İstanbul
Marka
Renault
Bugün Peugeot’un en yeni temsilcilerinden biri olan 508 ile beraberiz. Tamamen yenilenen model, coupe formu, zenginleşen donanımı ve dikkat çeken tasarımı ile bizlerin oldukça hoşuna gitti. Murat Koç’un da konuk olduğu videoda, Yeni Peugeot 508 hakkında tüm cevaplar mevcut. İyi seyirler!

Lütfen, videoyu izledikten sonra BEĞEN tuşuna basarak kitlemizi büyütmemize destek olun! Videolarımıza YORUM yaptığınız her öneriyi, eleştiriyi ve bilgilendirmeyi dikkate alıyoruz!
Diğer videolarımız için BURAYA tıklayabilirsiniz.​
Otopark.com’a ait ürünlerden satın almak için BURAYA tıklayabilirsiniz

Okumaya devam et...

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,824
26,080
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Bu araç hangi segment? Bassat segmenti mi yeğenim

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
508 daha iyi net.2 hafta önce 19 km lik test parkurunda test ettiğimde de yandaki satışçı elemana da dedim.Hiç anlamayan adam da passat ve 508 e aynı gün binse 508 i alır
Ayrıca çok net hatırlıyorum bir testte Sinan’ın abisi arka çocuk koltuğu bağlantı noktalarındaki kapakların çıkıp takılan plastiklerden olmasına serzenişte bulunup şirket arabamı elimden aldıklarında o kaybolan plastikler için ceza ödüyorum demişti.Şimdi de bu testte plastiklerin daha iyi olduğunu söyledi.Sanırım hala aradığını bulamadı arabalarda:)

Son düzenleme:

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Buraya bir tane bot sokmam

Pöjo botları gelmez başka botlar gelir.
Geçmişte bir konuda tartışma vari konuşmalar olmuştu. Başlıkta Passat'la kıyas vardı "yauv her araba niye bassadla garşılaştırıyo, demeggi bassad züper" diye konuda yazıyorlardı. Şimdi yine başlıkta Passat'la kıyas var, bundan dolayı gelip birileri gelip 508'i Passat'la karşılaştırırsa oturun yazılacakları seyredin.

• Üzgün
Tepkiler: kenblock

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Pöjo botları gelmez başka botlar gelir.
Geçmişte bir konuda tartışma vari konuşmalar olmuştu. Başlıkta Passat'la kıyas vardı "yauv her araba niye bassadla garşılaştırıyo, demeggi bassad züper" diye konuda yazıyorlardı. Şimdi yine başlıkta Passat'la kıyas var, bundan dolayı gelip birileri gelip 508'i Passat'la karşılaştırırsa oturun yazılacakları seyredin.
Abi kalp kırmadıkça istenildiği kadar tartışılsın, zaten fitili başlık ile bizimkiler ateşlemiş bana bir şey demek düşmez malum :D

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Zaten bu aracın niye dönüp dolaşıp Passat ile kıyaslandığına bir türlü mantık erdiremiyorum. Passat'ı Mondeo, Superb, Mazda 6 falan ile kıyasla ama bu konseptte ki bir araç için Vag grubundaki rakibi Arteon'dur. İlla kıyas yapılacaksa onun üzerinden yapılmalı. Çünkü 508'in hitap ettiği kesimle sundukları başka şeyler. Peugeot yetkilileri bile müşteri hedef kitlesinin Passat sahipleri olmadığını, aracın konumlandırmasının Passat'tan farklı olduğunu kendileri söylüyor.

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Zaten bu aracın niye dönüp dolaşıp Passat ile kıyaslandığına bir türlü mantık erdiremiyorum. Passat'ı Mondeo, Superb, Mazda 6 falan ile kıyasla ama bu konseptte ki bir araç için Vag grubundaki rakibi Arteon'dur. İlla kıyas yapılacaksa onun üzerinden yapılmalı. Çünkü 508'in hitap ettiği kesimle sundukları başka şeyler. Peugeot yetkilileri bile müşteri hedef kitlesinin Passat sahipleri olmadığını, aracın konumlandırmasının Passat'tan farklı olduğunu kendileri söylüyor.
Evet abi Arteon dediğin gibi direkt rakibi bence de.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Evet abi Arteon dediğin gibi direkt rakibi bence de.
Saf rakibidir hemde.. 508'in teknik alt yapısındaki farklılık bile sportif ihtiyaçlar düşünülerek üretildiğinin, Passat'tan, hatta bırakın onu çoğu D segment rakibinden farklı olduğunu belli ediyor. Sosyal medyada yorumları okuyorum ve ' ama Passat şöyle, 508 böyle ' diye bir ton savunma, karşılaştırma var. Baksan çoğu elle tutulur değil. Çünkü araçlar rakip değil, denk değil. Mantık hatası olunca yorumlarda da mantıklı karşılaştırma bulmak zor oluyor haliyle.

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
bu kıyaslama iphone vs xiaomi, huawei kıyaslamasına benziyor. evet ilk başta birisi tasarımı, fiyatıyla çok cezbedici fakat tüketiciye ne kadar yansıyacağı tartışılır. günün sonunda 300 bine peugeot almanın saygınlığını anlatmanız uzunca bir süre alacaktır.

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
Piyasa içinde Passatın karşısına konulmaktan başka şansı yok bu aracın. Son kullanıcı neye hitap ettiğine değil fiyatına bakar. Ki Arteon bizde çok kabul görmüş bir araba değil bana göre, bilmeyen adam için Passat o araba. :D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Param olsa net koşar alırım, milli piyango almayın demirörene para kazandırmayın mevzusu aklımı kurcalıyor ama alırsam ve bana çıkarsa çıkacak meblaya göre tercih edebilirim :p

Berkin

Reis
Yönetici
Admin
7 Eyl 2016
4,055
3
15,290
5,720
26
Istanbul
Marka
Honda
Hazır botlar yok biz bizeyiz ben de görüşümü belirteyim,

Yav tamam 4 serisi, A5 tarzında Gran Coupe tarzı bir tasarım dili benimseniyor. Ama işte biraz daha tavan yüksek olsa çok güzel olacakmış. Tavan zaten alçak, panoromik cam tavanda aynı şekilde tavanı daha da aşağı düşürmüş :/

180 beygir bile bence çok yeterli değil bu araç için. 1.5 dizel 130 beygir zaten tamamen ekonomi odaklı, test edip bu araba gitmiyor diyenleri gördüm. Yav o motorun amacı zaten ekonomi bırakta gitmesin yani. Keşke hybrid versiyonu olsaydı (belki de vardır) ve Türkiye'de sunulsaydı.

Bu arada videoda bahsediliyor, bu kadar dolu bir araçta hafızalı koltuk yok diye. Aynı sorun Peugeot 3008/5008 ilk çıktığında da vardı en dolusunda bile hafızalı koltuk yoktu, nappa opsiyonu almak gerekiyordu (büyük ihtimalle bunda da öyle). Daha sonra Peugeot en dolu versiyonlara yarı kumaş/deri olan koltuklara da sunmaya başladı. Buna da aynı şekilde yapılacaktır. Almayı planlayan biraz beklesin derim bunun önemi varsa kullanıcı için :) Bu bilgiyide botlar veremez, hayırlı günler :D

Son düzenleme:

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,267
1
9,392
4,970
kocaeli
Uzun zamandır ilk defa yeni çıkan bir arabayı böyle merak ettim . Birilerini kafalayıp test sürüsüne çıkmamız lazım . Bakalım belki otoparkın testi merakımizi giderir :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım