Yeni Yaris Ortaya Çıktı

2020 model "yeni Toyota Yaris" ortaya çıktı.

Öndeki nesil Yaris'le aynı gövde uzunluğuna sahip olan aracın dingil mesafesi 5 cm uzarken, tavan yükseliği 4 cm azalmış. Araç TNGA-B platformunu kullanıyor. Hibrit motordaki iyileştirmeler sonucunda üçüncü nesil Yaris'in hibrit verisyonuna göre %15 daha güçlü ve %20 daha ekonomik bir hibrit motor yer alacak. Önceki nesilde nikel-metal hibrit ünitesi bulunurken, yeni nesilde lityum-iyon pil ünitesi bulunuyor. Bunun getirisi olarak yeni pil ünitesi önceki nesilden %27 daha hafif.

99-toyota-yaris-2019-facelift-official-studio-front.jpg
toyota_yaris_hybrid_71_01f101a30f770af1.jpg
toyota_yaris_hybrid_88_029c00df0e990ab1.jpg
toyota_yaris_hybrid_761_02f100c40ed40b33.jpg
toyota-yaris-2020.jpg
toyota_yaris_hybrid_611.jpg
toyota_yaris_hybrid_35.jpg
toyota_yaris_hybrid_982.jpg
toyota-yaris-2020 (1).jpg
toyota-yaris-2020 (2).jpg

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,104
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford

Bu ay tanıtılacak olan Yaris GR.
*3 silindir 1.6 turbo motor (250 bg 350 nm tork)
*Arkalar çift salıncak
*AWD
*4.nesil Yaris ile aynı platformu kullanıyor ve aynı boyutlarda, aynı dingil mesafesine sahip. Çamurluklar daha şişkin, daha büyük tekerlekler
*3 modu var, normal modda 60:40, spor modda 30:70, pist modunda 50:50 dağılım
*GT86'da Subaru ile, Supra'da BMW ile ortaklık yapılmıştı. Bu tamamen kendi bünyesinden çıkacak

toyota-gr-yaris-spy-photo.jpg

S0-la-toyota-gr-yaris-en-fuite-613987.jpg8
Yalnız bu teknik özelliklerle bu araç b sınıf olmaktan çıkmış. Çift salıncak süsp, 250'lik motor ve Awd sistem bu aracı başka bir noktaya taşımış.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW

Bu ay tanıtılacak olan Yaris GR.
*3 silindir 1.6 turbo motor (250 bg 350 nm tork)
*Arkalar çift salıncak
*AWD
*4.nesil Yaris ile aynı platformu kullanıyor ve aynı boyutlarda, aynı dingil mesafesine sahip. Çamurluklar daha şişkin, daha büyük tekerlekler
*3 modu var, normal modda 60:40, spor modda 30:70, pist modunda 50:50 dağılım
*GT86'da Subaru ile, Supra'da BMW ile ortaklık yapılmıştı. Bu tamamen kendi bünyesinden çıkacak

toyota-gr-yaris-spy-photo.jpg

S0-la-toyota-gr-yaris-en-fuite-613987.jpg8
Veriler gayet iyi le mans'taki yarış otomobili deneyimini buna yansıtabilmişlerse B segmentte hothatchte kartlar yeniden dağıtılır

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

GR Yaris'de ortaya çıktı.

Üstte yazdığım teknik özelliklere bir düzeltme yapmam gerekiyor.
1618cc 3 silindirli motorun Avrupa versiyonu 261bg, Japonya versiyonu 272bg güç üretecek. Önceki mesajda 250bg yazmıştım.
230km/s'de limit bulunacak. 0-100'ü 5.5 sn'den az.

Son düzenleme:

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Ben yeni nesil suv ların yüzde 99 unun ruhu olduğunu düşünmüyorum. Mazda cx-3/5, vitara gibi modeller hariç
%1 in de Chr var emin olabilirsiniz. Dediğiniz gibi ruhlu olmayanlar çok baskın çoğunlukta.Bunun sebebi yerden yükseltilmiş B hatchback olmaları.Sandığınızın aksine cx3 de ruhsuzdur sebebi mazda2 den yükseltilmiş bir model olmasıdır. Chr ise aksine yaristen yükseltilmiş bir model olmaması yanında; Toyotanın şuan Corollada ve Camry de kullandığı TNGA altyapısını ilk denediği modeldir.
Bu da altyapısını gösteren bir video.
Şase gergileri arkada double wishbone bağlantıları olan bir arabayı B segmentten yükseltilmiş hatcback crossoverlarla karşılaştırmak haksızlık oluyor.
Sanmayın ki ilk defa bu ön yargı sizde oluştu.Toyota’nın B suv olarak ticari konumlandırması ama Toyota mühendislerinin ise sürüş arabası yapalım demesi sonucu bu karışıklık sizlerde oluşuyor.
Bu da Kobanın açıklamaları :
C9B56660-28CC-4762-86B0-42C5670C3554.png

Hatcbackler gibi dönecek bu araba diyor Koba.Bu araba ruhsuz Suv değil focus golf gibi hedefledik diyor.
Bir röportajında da arabanın yalıtımı dışında hedeflediğimiz yerdeyiz demişti.
Makyajında da en çok yalıtım üzerinde durduklarını makyajlı sahibi olanlardan duyuyorum

Son düzenleme:

EOK

Emre Özcan Karademir
Profesör
Beta Programı
26 Şub 2019
590
1,137
2,320
23
İstanbul
Marka
Seat
Önden çok agresif ve yakışıklı duruyor ama arkasını pek beğenemedim, ama muhteşem bi araba olmuş 😍

Sirius

Panpa
18 Eyl 2016
1,768
7,816
4,420
Marka
Volkswagen

GR Yaris'de ortaya çıktı.

Üstte yazdığım teknik özelliklere bir düzeltme yapmam gerekiyor.
1618cc 3 silindirli motorun Avrupa versiyonu 261bg, Japonya versiyonu 272bg güç üretecek. Önceki mesajda 250bg yazmıştım.
230km/s'de limit bulunacak. 0-100'ü 5.5 sn'den az.
Ben bunu standart hot hatch olacak sanıyordum homologasyon modeliymiş, rüyamızda görürüz bunu anca biz.

quattroportem90

Asfalt Kurutucu
21 Kas 2019
124
97
560
34
İzmir
Marka
Aixam
%1 in de Chr var emin olabilirsiniz. Dediğiniz gibi ruhlu olmayanlar çok baskın çoğunlukta.Bunun sebebi yerden yükseltilmiş B hatchback olmaları.Sandığınızın aksine cx3 de ruhsuzdur sebebi mazda2 den yükseltilmiş bir model olmasıdır. Chr ise aksine yaristen yükseltilmiş bir model olmaması yanında; Toyotanın şuan Corollada ve Camry de kullandığı TNGA altyapısını ilk denediği modeldir.
Bu da altyapısını gösteren bir video.
Şase gergileri arkada double wishbone bağlantıları olan bir arabayı B segmentten yükseltilmiş hatcback crossoverlarla karşılaştırmak haksızlık oluyor.
Sanmayın ki ilk defa bu ön yargı sizde oluştu.Toyota’nın B suv olarak ticari konumlandırması ama Toyota mühendislerinin ise sürüş arabası yapalım demesi sonucu bu karışıklık sizlerde oluşuyor.
Bu da Kobanın açıklamaları :
Ekli dosyayı görüntüle 23145
Hatcbackler gibi dönecek bu araba diyor Koba.Bu araba ruhsuz Suv değil focus golf gibi hedefledik diyor.
Bir röportajında da arabanın yalıtımı dışında hedeflediğimiz yerdeyiz demişti.
Makyajında da en çok yalıtım üzerinde durduklarını makyajlı sahibi olanlardan duyuyorum
ruh kavramının aracın alt yapısıyla, süspansiyonuyla vs doğru orantılı olduğunu düşünmüyorum. örneğin alfa romeo 8c süpersporlar içinde sürüş olarak beğenilmeyen bir araç olsa da segmentinin en ruhlu makinelerinden biridir. keza çok kaliteli süspansiyonlara sahip bir focus 3 ün ruhu olduğunu söylemek de pek doğru bir yorum değil. toyotanın suvlerinin içinde de ruhu olan makineler bana göre sadece rav4 (özellikle eski kasaları) ve land cruiserlardır.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
ruh kavramının aracın alt yapısıyla, süspansiyonuyla vs doğru orantılı olduğunu düşünmüyorum. örneğin alfa romeo 8c süpersporlar içinde sürüş olarak beğenilmeyen bir araç olsa da segmentinin en ruhlu makinelerinden biridir. keza çok kaliteli süspansiyonlara sahip bir focus 3 ün ruhu olduğunu söylemek de pek doğru bir yorum değil. toyotanın suvlerinin içinde de ruhu olan makineler bana göre sadece rav4 (özellikle eski kasaları) ve land cruiserlardır.
Kült diyorsun sen anladım.Cx3 kült değil yalnız

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım