Yozgat Altınsoy Ford Bayisi REZİLLİĞİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
Yozgatta duran aracıma sol arkadan çarpmışlar bizde arabayı ford yetkili servisine götürdük (yozgatta ki tek araba servisi) aracı yaklaşık bir ayda kavga dövüş zor teslim ettiler. Ara sıra uğradığımızda aracın parça boyası tutmadı diyerek oyaladılar. Arabayı 1 ay sonra teslim aldık. Dün takas için showroom a gittik. Araca boya ölçüm cihazıyla baktıklarında arabanın tavan ve bagaj kapağı hariç tamamen boyalı olduğunu öğrendik. Arabanın ilk sahibi olduğumuz için başka yerde yapılmadığını iyi biliyoruz. Aracımızın boşu boşuna 5-6 bin tl değeri düştü. Araba teslim ettiğiniz zaman tamamının boyasını ölçmeden çıkmayın.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Bugün ümraniyedeki rekora gittim arabaları içeriye nasıl park etmişlerse aralarında fazla mesafe kalmamış ve bir müşteri geliyor 2 arabanın kapısını aynı anda açıyo ve birinin(caravelle team) kapısındaki hat çizgisi içeri göçüyor,düzeltmeside çok zor şimdi bakalım nasıl satacaklar bunu.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadan hasar alan ve takas için götürdüğünüzde tavan, bagaj kapağı hariç komple boyalı olduğunu öğrendiğiniz aracınızı Yozgat'taki Ford bayisinden mi almıştınız ?

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
yaa bu yozgatta sanayi yok mu 14 yıllık hondayı forda götürüyorsunuz bu bir rezillik değil bence ford servisi ile hondanın ne alakası var?

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
Fordun müdürü bizim komşumuzdu dediki hocam sen bana getir arabayı ben yapayım ankaradan gerekirse parça getiririm birde yozgatı biliyosanız tek güvenilir yer orası vardı ve çok çeşitli araba yapılıyodu bayide bizde komşumuz nasıl olsa yapar dedik ama hüsran...

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
Hondanın kendisi olsa düşünmez oraya verirdik hadi diyelim boya tutmadı insan derki arabanızın boyası tutmuyo alın başka yere götürün biz yapamadık derdi ama o da olmadı

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Fordun müdürü bizim komşumuzdu dediki hocam sen bana getir arabayı ben yapayım ankaradan gerekirse parça getiririm birde yozgatı biliyosanız tek güvenilir yer orası vardı ve çok çeşitli araba yapılıyodu bayide bizde komşumuz nasıl olsa yapar dedik ama hüsran...

Hocam araba 2002 model accord ya da etrafta olamayan bir araba olsa mantıklı derim ama sorunu ne ise rahat rahat hal olacak bir araba yaptığınız en başında saçma geldi kusura bakmayın özellikle bu iş böyle uzadıysa bu servisten çok sizin suçunuz.

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
biz aracın boyanmış olduğunu dün öğrendik
hküpeli tlf resimleri 1290.jpg

sıkıntıda bu çok önemli bişey olmadığı da bizi ikna etti

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Servisin suçu kabul edeceğini beklemeniz birinci hatanız. 2002 model honda'yı ford yetkili servisine bırakmanız ikinci hatanız. Benim düşüncem bu yönde. Ford servisi bu durumu kabullenmeyecektir. Bu durumda çıkarılacak tek sonuç var; 0km aldığınız zaman aracı size boyalı olarak teslim etmişler. Geçmiş olsun.

Spanrapier50

Asfalt Kurutucu
11 Eyl 2016
30
45
595
istanbul
Başka bişey sorayım markadan markaya boya kalınlığı değişirmi yozgatın müdürünü aradık birde ford bulun orada onlarda ölçsün sonra yardımcı olurum dedi ama pek zannetmiyorum

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,042
7
51,377
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Başka bişey sorayım markadan markaya boya kalınlığı değişirmi yozgatın müdürünü aradık birde ford bulun orada onlarda ölçsün sonra yardımcı olurum dedi ama pek zannetmiyorum
Kesinlikle değişir. Hatta Ford'ların genel olarak boyası bir çok markaya göre çok daha kalındır. Alman markalarının da genel olarak boya kalınlığı iyidir. Toyota ve Honda'ların boya ve saç kalınlıkları ise genel ortalamaya göre daha incedir. Sadece bu yapısal farklılıktan bile boya tutmamış olma ihtimali olabilir.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,238
45,843
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam simdi dogru anladiysam araciniz 2002 honda civic. Siz bu araci sifir aldiniz fakat kazadan dolayi arkadasinizin olan ford servisine verene kadar aracin boyali oldugunu anlamadiniz. Ford servisinin araci gereken sekilde boyayamamasinin iki sebebi olabilir; 1- aracinizin boya kalinligi ford araclarindan daha az, dolayisiyla ustalar bunu tutturamamis olabilir. 2- aracinizin boyanan kismi daha once boyali ciktigi icin boyanin altindaki astar isciligi pek iyi yapilmamissa tekrar boyanmaya calisildiginda sorun cikmis olabilir. Ek olarak, size aracinizla ilgili bisi diyememelerinin sebebi aracinizin daha onceden bir cok yerinden boyali olmasi ve bunu size nasil anlatacaklarini bilememek olabilir. Sonucta bayinin sahibi arkadasinizmis. Gercekten ilginc bir durum gecmis olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım