Haberler

F-Type AWD ile asfaltı kazıyacak
Jaguar gözbebeği F-Type’a 4×4 sistemi getireceğini açıkladı.

Jaguar’ın yaptığı resmi açıklamada AWD F-Type R Coupe’nin 0-96 km/s hızlanmasını arkadan itişli versiyona göre 0.1 saniye daha az süreye ihtiyaç duyarak 3.9 saniyede tamamladığı açıklandı. Maksimum hız ise 300 km/s ile sınırlandırılmış ve değişiklik bulunmuyor.

19 Kasım’da Los Angeles Auto Show’da tanıtılacak olan AWD F-Type haricinde Jaguar önümüzdeki yıl 6 adet olan model sayısını 14’e çıkarmayı planladığını manuel vitesli versiyonlara ve Ingenium motorlara ağırlık verileceğini açıkladı.

Ayrıca Jaguar AWD F-Type’ın tanıtım videosunu teknolojik ortağı British World Land Speed Record Team ile birlikte çekmiş. Tek taş ile iki modeli de tanıtan Jaguar ve British World Speed Record Team 1997 kırılan Thrust SSC’nin 1.227 km/s’lik rekorunu geçerek 1.609 km/s’lik hıza ulaşmayı planlıyor. Bloodhound Supersonic adlı rekor adayına Thrust SSC ile rekor kıran Andy Green pilotluk yapacak.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=J5x0owty4Tg&w=560&h=315]

Utku Ulaş Tekin

Dört yaşımdayken babamın aldığı benden bir kaç ay büyük olan 92 model Renault Spring ile başladı tüm bu macera. İnsanların kullandığı hareket eden nesnelerin keşfine başlıyordum. Yaşım ilerledikçe daha da artan bir heyecan oldu bu nesneler içimde. Sonradan bu nesnelerin aslında nesne olmadığını, sadece otomobil tutkunu olan insanlar tarafından görülebilen ruhları olduğunu keşfettim. Fakat sıkıntı bu ruhları görebilen diğer insanları bulmaktı. Arayışın son bulduğu durak ise Otopark.com oldu.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Top gear ın perfect road trip 2 dvd sinde m4 ün peşinden gidememesinden bu kararı almış olabiliriler araç m4 ten güçlü olmasına rağmen arkasını bıraktığı için yetişemiyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu