F-Type AWD ile asfaltı kazıyacak

Jaguar AWD F-Type'ı Los Angeles Auto Show'da tanıtmaya hazırlanıyor.

1

Jaguar gözbebeği F-Type’a 4×4 sistemi getireceğini açıkladı.

Jaguar’ın yaptığı resmi açıklamada AWD F-Type R Coupe’nin 0-96 km/s hızlanmasını arkadan itişli versiyona göre 0.1 saniye daha az süreye ihtiyaç duyarak 3.9 saniyede tamamladığı açıklandı. Maksimum hız ise 300 km/s ile sınırlandırılmış ve değişiklik bulunmuyor.

19 Kasım’da Los Angeles Auto Show’da tanıtılacak olan AWD F-Type haricinde Jaguar önümüzdeki yıl 6 adet olan model sayısını 14’e çıkarmayı planladığını manuel vitesli versiyonlara ve Ingenium motorlara ağırlık verileceğini açıkladı.

Ayrıca Jaguar AWD F-Type’ın tanıtım videosunu teknolojik ortağı British World Land Speed Record Team ile birlikte çekmiş. Tek taş ile iki modeli de tanıtan Jaguar ve British World Speed Record Team 1997 kırılan Thrust SSC’nin 1.227 km/s’lik rekorunu geçerek 1.609 km/s’lik hıza ulaşmayı planlıyor. Bloodhound Supersonic adlı rekor adayına Thrust SSC ile rekor kıran Andy Green pilotluk yapacak.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=J5x0owty4Tg&w=560&h=315]

1 YORUM

  1. Top gear ın perfect road trip 2 dvd sinde m4 ün peşinden gidememesinden bu kararı almış olabiliriler araç m4 ten güçlü olmasına rağmen arkasını bıraktığı için yetişemiyordu.

CEVAP VER

Yorumunuzu yazın!
İsminizi giriniz