Haberler

Suzuki 2017’ye kilitlendi
Suzuki İngiltere satış ve pazarlama müdürü Dale Wyatt durumu şu şekilde açıklıyor; “Her yıl iki yeni model olmak üzere 2017 yılına kadar 6 tane yeni model tanıtacağız.”. Suzuki, 2017 yılında 2 tanesi A segmenti, 2 tanesi B segmenti ve 2 tanesi de küçük SUV olmak üzere toplamda 6 tane yepyeni modelle karşımızda olacak.

Bu kadar büyük yatırımın beklentisi de haliyle büyük oluyor. Suzuki, İngiltere’de geçtiğimiz iki yıl içinde yıllık satışını 20,000 adetten 37,500 e çıkararak çok önemli bir başarı yakalasa da yeni yatırımlarla beraber 2017 hedeflerini 50,000 adet olarak açıkladı.

6 yeni modelin ilki, Paris Auto Show’da da gördüğümüz şehir arabası Celerio. Önümüzdeki Şubat ayında İngiltere’de satışına başlanacak Celerio, 3,5 lt/100 km karma tüketimi ile de oldukça iddialı.

2015 Nisan’ında ise Suzuki’nin marka imajını yukarı taşıyan modeli Vitara’nın yepyeni hali karşımızda olacak.

Swift ile Türkiye’de de pazar payını büyüten Suzuki, 2016 yılında modelin eskimiş yüzünü değiştirmeyi planlıyor. Yılın geri kalanında ise daha güçlü daha çevik bir Swift Sport için hazırlıkların yapıldığı gelen bilgiler arasında.

1970 yılından beri üretimine devam edilen küçük 4×4 Jimny ise bu değişimden nasibini almış durumda. Yeni Jimny 2017’de bizleri bekliyor olacak.

 

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Şu yeni vitarayı al,zaman makinesine koy,rahmetle andığımız barış mançonun dünyayı dolaştığı belgesellere araya sıkıştır, kimse bu aracı gelecektenmiş diye farketmez. sırıtmaz. o derece Suzuki tasarımları günümüzü takip ediyor.genelde capon arabaları tasarımları sade,işini yapan,sürücüsünü yolda bırakmayan imajıvardır ama bu yeni kasa diye itelenen şey biraz abartı artık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu