Haberler

STI ve BRZ modellerinin yarış versiyonları tanıtıldı
Detroit Otomobil Fuarı tarihi iple çekilirken, Japonya’da bir otomobil kültürü klasiği Tokyo Auto Salon ziyaretçilere ardına kadar açık. Subaru fuara katıldığı yarış araçlarıyla oldukça başarılı bir geri dönüş aldı.

Subaru’nun 2015 yılındaki Nürburgring 24 Saatlik yarışa katılma kararının ardından akılda hangi araçla katılacağı sorusu kalmıştı. 14-18 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan dayanıklılık yarışına Subaru, WRX STI modeliyle pistte olacak. Yarış için araç ufak güncellemeler aldı ancak dişe dokunur bir yanı yok:

subaru-wrx-sti-n24-01-1

Subaru, 24 Saatlik yarışa ise dikkat çekici bir arkadan itişli BRZ ile katılacak. Aracın benzeri daha öne Japonya Süper GT Yarışları için kullanılmıştı. BRZ takımının başında aynı zamanda Nürburnring’te yarışacak pilotlardan birisi olan Hideharu Tatsumi görev alacak. Japonya’daki yarışlarda kullanılan BRZ GT300 modelinin bir türevi olan Nürburgring aracı performans, teknik bir değişiklik sunmamakta.

Galeriden araçları inceleyebilirsiniz.

okan

1995 yılından doğdum. Ekonomi bölümü öğrencisiyim. Otopark ile ilk tanışmam 2013 yılına dayanmakta. Otomobil sevgimi ve bilgimi köklendiren bu oluşumda 2015 yılının başından beri aktif olarak çalışmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu