Haberler

‘Premium’ algısını baştan yarattılar!
Geçen ay yapılan tanıtımından ardından Rolls-Royce, ‘Phantom Serenity’ aracını Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı. RR dizayn ekibinin yaptığı açıklamaya göre araçta kullanılan boya, RR tarafından üretilen ve bugüne kadarki en pahalı boya özelliğini taşıyan sedefli bir boya. Ayrıca aracın 12 saatten az bir sürede el işçiliği ile boyandığı da açıklananlar arasında.

RR yaptığı açıklamada değişikliklerin çoğunun aracın iç mekanında meydana geldiğini belirtti. Aracın iç mekanında, sincap kılından yapılan bir fırça ile tasarlanan iki renkli çiçek motifi olduğu ve bu motifin yapımında özel bir boya tekniğinin kullanıldığı açıklandı.

Aracın paneli ‘Suzhou, Çin’ kaynaklı dokuma ipekten meydana getirilmiş ve bu panellerin üzerinde kızıl çiçek motifleri yer alıyor. Tamamen el işçiliği ile, doğrudan ipek dokuma panelin üzerine yerleştirilen bu motiflerin yapımının 600 saat sürdüğü belirtiliyor.

Ayrıca premium havasını doruğa çıkaran detaylar bunlarla da sınırlı kalmıyor. Aracın iç mekanında oryantal bir hava yakalamak isteyen Rolls-Royce, kabin malzemelerininde kiraz ağacı ve bambu kullanmış.

Aracın bagajı ‘Arctic White’ adı verilen beyaz bir deri ile kaplanmış ve üzerinde deri detaylar barından ekstra bir halı kullanılmış.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Fiat 500 gucci edition gibi durmuş bu nedir arkadaşım sen Rolls-Royce’sun seni 20 yaşında ki genç kız kullanmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu