Haberler

Tork Patlaması
AC Schnitzer isimli modifiye firması, E89 BMW Z4’ü yeniden yorumladı. Ortaya çıkan tork canavarına AC Schnitzer ACZ4 5.0d ismi verildi.

ACZ4, isminden de anlaşılacağı gibi, modifiye edilmiş bir Z4 olan bu araç, şimdilik sadece bir konsept. Sdrive 23i olarak hayatına başlayan araç, BMW’nin en güçlü dizel motoru eklenerek güçlendirilmiş. Bu dizel motor, 3 adet turboya sahip ve 381 Hp güç ile birlikte 740 Nm tork üretiyor. Ac Schnitzer’e bu da yetmemiş olacak ki, motoru 430 Hp güce ve 840 Nm torka çıkarmışlar.

Torkun daha da yükselmesinden dolayı 8 ileri ZF şanzıman yeniden ayarlanmış ve E92 M3’ün arka diferansiyeli ACZ4’e eklenmiş. Frenler ve süspansiyonlar da tekrar güncellenerek araca uygun hale getirilmiş.

Daha büyük ve güçlü bir motora rağmen yapılan ayarlamalarla 133 kg hafifleyen bu makine, tam bir performans canavarı olmuş. Sıfırdan yüze 4.5 saniyede çıkan ACZ4, 300 km/s’in (186 mp/h) üstünde hıza da ulaşabiliyor.

AC Schnitzer ACZ4 5.0d isimli bu canavar, şimdilik sadece bir konsept ve yalnızca bir tane üretildi. AC Schnitzer’e göre böyle bir başkalaşım geçirmiş Z4’e binmenin maliyeti ise en az 114.000 euro.

Oguzhan_Toretto

93 doğumlu, İzmirli ve DEU İngilizce İşletme'yi bitirmek için çabalıyor. Boş zamanlarında Hyundai kullanır ve kendini bildi bileli direksiyonu tutmaktan zevk alır. Otopark ile karşılaşması ise, E 180 testine dayanır.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. M550d X6M50d de kullanılan M departman tarafından geliştirilen tork canavarı internetten M550d’nin M5’i harcadığını arattırıp izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu