Haberler

Şehirli çocuk pısırık çıktıHindistan versiyonu yavaş yavaş gün yüzüne çıkan modelin kaputunun altı yine Hindistan’dan gelen bir rapor ile aydınlandı.

Yaklaşık birkaç hafta önce medyaya yayılan modelde 3 silindirli 0.8 litrelik atmosferik bir motora yer verilmesi bekleniyor. ‘Team-BHP’de yayınlanan rapora göre motor etkileyici olmamakla beraber sadece 57 bhp gücünde olacak. ‘Acaba yeter mi?’ sorusunun akıllara geleceğini tahmin eden Renault endişeye düşülmesine gerek olmadığını belirtti.

Standart halinde 5 ileri manuel şanzımanla bu gücü yere aktaracak olan model, Renault yetkililerince yapılan son açıklamalara göre halen üzerinde devam eden çalışmaların yer aldığı ‘Rotary’ tip bir otomatik şanzımanı da kullanıcılarına sunabilir.

Renault’nun dizel bir motor kullanıp kullanmayacağı veya elde hazır bulunan bu benzinli motoru geliştirip geliştirmeyeceği ise halen kesin değil. Önümüzdeki yılın 2. yarısına ancak yetişebileceğinden söz edilen modelin tamamen aydınlanması için biraz zaman gerekiyor.

 

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu