Haberler

Avant’ı da yakalandı
2016 yılında gözler önüne sunulması beklenen Audi A4 Avant, prototip şeklinde test edilirken casus fotoğrafçılar tarafından görüntülendi.

Geçtiğimiz günlerde makyajından neredeyse tamamen kurtulmuş ve hazırlıklı olarak geldiği belli olan (B9) A4 Sedan görüntülenmişti. Şimdi ise sıra daha yüksek bir kullanılabilirlik sunan Avant versiyonuna geldi. Her ne kadar söylemeye gerek olmasa da fotoğraflardan çıkarılan özelliklere göre daha keskin bir tasarım sayesinde sahip olduğu ve daha büyük gövdesiyle koltuklar dik pozisyondayken bile 490 litrelik bagaj hacmine sahip olacağı aşikar.

Bu prototipten çıkarılan diğer bir ana maddenin başında keskin ve daha geniş bir açıyla konumlandırılmış farları geliyor. Ayrıca arka tarafta kullanılan LED stop takımı hemen farkı belli ediyor. Modeli standart bir kompakt wagondan ayırmak için ve daha dinamik bir görüntü kazandırmak için arkaya açısı hafife alınmayacak bir spoiler Audi tarafından modele eklenmiş.

Bu görüntüden çıkarılması kesin olmasa da modelin MLB Evo platformunda yükselmesi bekleniyor. Motor konusunda hiçbir bilgi yer almazken ortada S4 ve RS4/RS4 Avant’dan da bir iz olmaması şüphe uyandırıyor.

Sedan versiyonu Frankfurt Motor Show’da kullanıcılarına sunulacak ancak Avant için en yakın tarih 2016′ daki Cenevre Motor Show olarak gözüküyor.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu