Haberler

Kitapçık verisi değil!
Ferrari aldığınız zaman sadece süperspor bir araç almış olmazsınız, aynı zamanda şaha kalkmış bir at içeren logosuyla, gizemli bir ruh içeren bir otomobil sahibi olursunuz. Maranello 488 GTB’de bu araçlardan biri ve bu muhteşem gizemin bir parçası da aracın ulaşabildiği en yüksek hız.

İtalyan mühendisler 488’in 330 km/h gibi bir hıza ulaşabileceğini söylediler ancak net bir rakam verilmedi. Net rakama ulaşabilmek için yapılması gereken ise elleri direksiyona koyup uygun bir yolda aracı sonuna kadar zorlamaktı.

Evet bu öngörüler dahilinde araca ait olan bu videoyu bulduk. Ferrari 488 GTB Almanya’da bir otobanda sürücüsü tarafından test ediliyor. 3.9 litrelik çift turbo beslemeli V8 motor bütün potansiyeli ile denenmiş.

Deneme hız göstergesinde 341 km/h görülmesi ile son buluyor. Elbette ki bütün hız göstergelerinde gerçek hız ve göstergedeki hız arasında sapma vardır. Ancak Ferrari’nin düşük sapma oranını göz önünde bulundurursak aracın 340 km/h hıza yakın bir veriye ulaşması aşırı derecede tatmin edici.

Bu kadar yüksek hızla ilerleyen 488 GTB’nin aerodinamik ruhu ise armasındaki şaha kalkmış at figürü ile yansıtılıyor diyebiliriz.

Araca motor açısından baktığımızda ise yine mühendislik konuşuyor. Örneğin Maranello’nun bahsettiğine göre aracı doğru bir şekilde yolda tutmak amacıyla motorun en yüksek torku olan 760 Nm’lik değere 7. viteste ulaşması sağlanmış.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Lütfen sohbette paylaşılan videolraı haber yapmayın yanınada araç ile ilgili birkaç bilgi bulup koymuşsunuz haber diye otopark.com’a yakışmıyor bunlar

  2. Araba da çok iyi de, herkes yol veriyor, sol şeritte genelde gidilmiyor, asıl o ilgimi çekti malesef.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu