Haberler

R8 Spyder ilk kez görüldü
İkinci nesil Audi R8 Spyder, 2016’da yapacağı lansmanından önce ilk kez casus fotoğraflarda görüldü.

Geçtiğimiz sabah Nürburgring’de görüntülenen yeni R8 Spyder, tam da beklendiği gibi. Metal tavanını açılabilir kumaş tavana bırakan Spyder, yüksek ihtimalle tavanın elektrik mekanizması ve gövdenin sertliğini korumak için eklenen ek destek noktaları nedeniyle biraz ağırlaşacak. Bu nedenle yeni R8 Spyder, 0-100 km/h hızlanmasını 3.5 saniyede tamamlayan V10 Coupe ve 3.2 saniyede tamamlayan V10 Plus Coupe’nin birkaç tık altında kalabilir. Aynı durum V10 Coupe’nin 320 km/h (200 mph) ve 330 km/h’lik (205 mph) maksimum hızları ile R8 Spyder’in maksimum hızı karşlaştırması için de geçerli.

Casus fotoğraflarda V10 versiyonuyla karşımıza çıkan modelin, daha güçlü V10 Plus versiyonuyla birlikte tanıtılacağı düşünülüyor. Piyasadaki diğer coupe/roadster modellere bakarak Spyder’ın fiyatının Coupe’nin biraz üzerinde olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Selefiyle karşılaştırıldığında yeni Spyder, 50 kg (110 lbs) daha hafif olacak. Ayrıca evrim geçiren 5.2 litrelik atmosferik motoru sayesinde standart versiyonunda 540 PS (397 kW) maksimum güç ve 540 Nm (398 lb-ft) maksimum tork değerine, Plus versiyonunda ise 610 PS (449 kW) maksimum güç ve 560 Nm (413 lb-ft) maksimum tork değerine sahip olacak.

Alman üreticinin yepyeni R8 Spyder modelini Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarması bekleniyor. Satışlar ise 2016’nın ikinci yarısında başlayacak. İlerleyen zamanlarda ekleneceği söylenen giriş seviyesi versiyonla aracın 6 silindirli turboşarjlı motora kavuşacağı da söylentiler arasında.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Hiç casus fotoğraf gibi durmuyor bunlar, hele ilk fotoğrafta arabaya bildiğin poz verdirtmişler.

    1. Kardeşim saklıcak birşey yokki zaten 🙂 Kasa tamamen aynı ilk görücüye çıkıcağı renkte kırmızı üstü açık sadece 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu