Haberler

BMW M2 Coupe’ye Alpha-N Performance dokunuşu
Alman modifiye firması Alpha-N Performance, yaklaşık 2 hafta önce tanıtılan BMW M2 Coupe için özel bir performans paketi hazırladığını duyurdu.

İlk üretim M2’lerin teslimine henüz başlanmışken kısa sürede modelle alakalı böyle bir çalışma içerisine giren Alpha-N, M2-RS adını verdiği kit’le birlikte otomobilin 3.0 lt’lik 6 silindirli turbo motorunun gücünü chip ve su enjeksiyon sistemi sayesinde 370 PS’den 480 PS’e çıkarmayı başarmış.

Elde edilen bu yüksek güç değerinin yanında M2 RS’in performans verileri açıklanmazken, standart M2’nin elde ettiği 4.5 sn’lik 0-100 km/sa değeri ve maksimum 250 km/sa’lik son hız değerinde gözle görünür bir değişimin olacağını söylesek yanlış olmaz.

Motor performansına eşlik edebilmesi için standart süspansiyonları ayarlı süspansiyon sistemiyle değiştirilen M2 RS, karbon fiberden üretilmiş aerodinamik bir bodykit’le ve dört farklı açıda ayarlanabilen arka kanatla satışa sunulacak.

Daha hafif bir M2 isteyen müşterileri için Clubsport paketini geliştridiğini belirten Alpha-N Performance, karbon fiber tavana sahip bu paketle; hafifletilmiş yarış koltukları, tam veya yarım takla barı ve yine hafifletilmiş 19-inch OZ Superforgiata jantları müşterilerine sunarken, hem M2 RS’in hem de M2 Clubsport’un fiyatlarıyla alakalı henüz bir açıklama yapmadı.

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. 0-100 4.3 sn bu arada yanlış yazılmış. Tr ye inşallah 300 bin civarı gelir. Şaun m235i 290 civarı. Umarım çok fazla koymazlar üstüne. Çünkü ilerde almak istediğim bir araç kendileri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu