Haberler

GLC 450 AMG Coupe yakalandı!
Halka duyurulmasına gün sayan yeni Mercedes-Benz GLC Coupe, V6 üniteye sahip hızlı bir versiyonla yakalandı.

İlk bakışta GLC’ye anlam veremeyen casus fotoğrafçılar, sonrasında farkettiler ki BMW’nin X4 modeli için alternatif olarak üretilen model ‘Coupe’ formuyla kullanıcılarının aklını çelecek.

Modelin arkasına doğru ters eğim kazanan tavanı, uzun yolda baş mesafesi sorunu doğurur mu bilinmez, fakat bu formuyla model, markanın diğer SUV’ları olan GLE ve GLE Coupe arasına konumlandırılmış bir ara model hissi veriyor.

Casus fotoğrafçılar tarafından yakalanan model, sahip olduğu motor ve kombinasyonla ise GLC63 Coupe’nin ardından varyasyonlar arasındaki en hızlı seçenek. Modelin arkasında yer alan ‘450’ rakamı beraberinde 4 adet sportif egzoz çıkışı, agresif tampon ekleri, daha büyük frenler, alaşımlı jantlar ve sert süspansiyonu daha büyük bir motorla birleştiriyor.

3 litrelik V6 üniteye kalbinde yer veren model, 5500 rpm d/d’da 362 beygir ve 2000 rpm d/d’da 520 Nm torkluk güç değerlerine sahip. Bu gücü 4MATIC ve çift kavramalı şanzımanla yere aktaran model yaklaşık 5 sn’lik 0-100 km/s akselerasyonuna sahip olacak. Aynı kombinasyona sahip C450 Sedan 4.8 saniyelik değere sahipken modelin daha ağır olacağı göz önünde bulundurularak, bu tahmin yapılmış.

Mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda kullanıcılarıyla buluşacak olan Mercedes-Benz GLC Coupe şimdiden beklentileri epey yükseltti.

Son müjde ise 2017’nin başlarında 4 litrelik V8 bi-turbo motorla beraber 469 beygir ve S versiyonunda 503 beygirlik modeller kullanıcılarına ulaşacak.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yine Mercedes haberi, yine ben. Şanzıman 9g-tronic tork konvertörlü olması gerekiyor ufak bir hata olmuş gibi. İyi çalışmalar, baş tacısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu