Haberler

Giulia hakkında kaza testlerinden geçemedi iddiası
Yeni gelen raporlara göre Alfa’nın spor sedanının takvime göre geriden geldiği ortaya çıktı. Automotive News Europe’tan gelen haberlere göre yaşanan gecikmenin sebebi önden, yandan ve arkadan çarpışma testlerinden kalması olarak gösteriliyor. Aracın geliştirme süreci tahminen 6 ay uzamış durumda. 2016’nın ortalarına gecikecek olan çıkış tarihinin sebepleri olarak güvenlik geliştirmeleri ve aracın sürüşündeki iyileştirmeler olarak gösteriliyor.

Önceki görevi Ferrari’nin baş mühendisi olan Roberto Fedeli, baş teknisyen olarak FCA’e geri döndü. LaFerrari’nin üretim sürecine katkıda bulunan ve 26 yıl boyunca Ferrari’de çalışan Fedeli’nin Ferrari’den sonra 16 aylık bir BMW kariyeri bulunmakta. Son olarak FCA’e geçen Fedeli’nin buradaki görevi ise Giulia ve Levante gibi çıkış tarihi geciken arabaların üzerinde çalışmak olacak.

Bir hafta önce açıklanan FCA’in 2016 planında ise Alfa Romeo’nun ürün gamının genişletme planları 2020’ye gerilemiş olarak gözüküyor. Şu an için Alfa Romeo’nun gözündeki önemli olan pazarların Kuzey Amerika ve Avrupa olduğunu hatırlatmakta fayda var. Çin pazarı için kesin bir karar verilmemiş durumda. Giulia’nın çıkış tarihi ertelenmeseydi, Gilulia’dan sonra çıkacak Alfa’nın bir crossover modeli olması bekleniyordu.

Güncelleme:

Alfa Romeo tarafından gelen açıklamalarla bu iddia yalanlanmıştır.

 

Ali Serdar GÖK

1995 Adana doğumluyum. Bilkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı okumaktayım. 7 yaşımdan bu yana arabalar hobilerim arasında hep ön planda olandı. Ehliyetimi almamla beraber hobim tutkuya dönüştü. Şimdi bu tutkumu otopark.com ile devam ettiriyorum.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Çin pazarı eklendi. Başlık konusuna gelirsek: Evet. Daha piyasaya çıkmamasına rağmen popüler olmuş bir otomobil için önemli olan bir habere çarpıcı bir başlık atılması normal değil mi?

   1. Çarpıcı başlık başka, yanlış bilgi vermek veya spekülasyon yapmak başka şey.

    1. Olayı tartışmaya götürmek için değil ama yanlış olan bilgi nerede? Kaza testlerinden yeterli puanı alamamış ve alfa\’da aracın çıkış tarihini ertelemiş. Başlıkta \”Araç çıkmayacak\” gibi ekstrem ifadeler yer almıyor. Ortada yanlış bilgi veya spekülasyon olmadığını düşünüyorum.

     1. Worldcarfans başlığı “Alfa Romeo Giulia delay caused by failed crash tests?” Şimdi konuya “Alfa Romeo Gulia’nın geç çıkmasının sebebi çarpışma testleri mi?” dersen bu bana göre normaldir. Ancak kaba tabirle “Alfa Romeo Gulia çarpışma testinde çaktı” dersen bu spekülasyondur. Umarım anlatabildim. Bu platform ciddi bir oluşum, daha da ileri gidecek ancak bu tip nüanslara dikkat edilmeli diye düşünüyorum.

      1. Platform ile ilgili görüşlerinize katılıyorum. Uyarılar için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu