Haberler

Berkay BESLER açılışı İspanya’da yaptı!
Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler, 2016 yarış sezonuna İspanya’da start verdi. Geride bıraktığımız yıl üst üste 4.kez Türkiye Şampiyonluğunun yanı sıra, Orta ve Doğu Avrupa Şampiyonu olarak ülkemiz adına büyük bir başarıya imza atan Berkay, Valencia’da gerçekleştirilen Rotax Max Winter Cup’ta ortaya koyduğu müthiş performansla dikkatleri yine üzerine çekmeyi başardı.

Yarı Finale ilk sırada başladı

Bu sezon Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere 5 farklı seride yarışacak olan Berkay Besler, Kartodromo pistinde gerçekleştirilen organizasyonda antrenmanlar ve elemeler dahil sürekli ilk üçün içinde yeraldı. Temsilcimiz sıralama turlarında elde ettiği en iyi zamanla yarı finale ilk sırada başlama hakkını kazandı. Müthiş bir çekişmeye sahne olan 12 turluk yarışta Berkay, saniyenin onda biri farkla Avusturya’lı Nicolas Schoell’in ardından ikinci oldu.

Finalde en iyi zaman

15 turdan oluşan final yarışına ikinci sıradan başlayan ve favori olarak gösterilen Milli Sporcumuz, start anında yaşanan kargaşa ve arka sıralardan gelenlerin temasları ile pist dışına çıktı ve 24.sıraya kadar geriledi. Ancak yarışı bırakmayan ve müthiş bir performans ortaya koyan Berkay, sürekli üst sıralara doğru yükselişe geçti.Beşinci turda onaltıncı sıraya tırmanan sporcumuz, 56.933’lük derecesiyle en iyi zamanı kaydettiği final yarışını dokuzuncu sırada tamamlamayı başardı.

Berkay Besler çok istediği birinciliğe ulaşamadı ancak, gösterdiği olağanüstü performansla hem otoritelerin dikkatini bir kez daha çekmeyi başardı hem de yeni sezona hazır olduğunu kanıtladı.

Kaynak: TOSFED

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu