Haberler

Kenan Sofuoğlu’na hatalı park cezası
Şampiyon motosikletçi Kenan Sofuoğlu, memleketi Adapazarı’nda Ferrari 488 GTB’sini park yasağını belirten tabelanın hemen önüne ve kaldırıma park edince 92 lira para cezası ödemek zorunda kaldı.

Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, kayınvalidesi Yamina Abdoun’un şampiyonluk hediyesi olan Ferrari marka otomobilini Adapazarı’nda trafiğin en yoğun olduğu yerlerden olan Şal Sokak’ta park yasağı tabelasının hemen önüne park etti. 54 MA 001 plakalı Ferrari marka otomobilin bir kısmı kaldırıma çıkarken, araç herkesin dikkatini çekti. Bazı vatandaşlar lüks otomobil ile selfie çekildi.

‘Park Yasağı’ ve ‘Araç Çekilir’ levhalarının hemen önüne park edilen lüks otomobilin park yasağını ihlal ettiğine dair fotoğraflar yerel medyada yayınlanınca, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Şehiriçi Trafik Şubesi ekipleri, Kenan Sofuoğlu’na “Taşıt yolu üzerinde ayrıca yönetmelikte belirtilen haller dışında yaya yollarında park etmek” suçundan 92 lira para cezası kesti.
Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, trafik cezasının medyada yer alması üzerine açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti.

Adapazarı’nda adı geçen sokakta müsait park yerinin olmaması ve otomobilin yapısı itibariyle her otoparka giremediği için aracını kısa süreliğine yol kenarına çekmek zorunda kaldığını vurgulayan Sofuoğlu, şunları kaydetti:

“İşimin aciliyeti nedeniyle gerçekleşen kısa süreli park nedeniyle trafik ekipleri de yasal işlem yapmaları gerektiğini bildirdiler. Böyle bir durum karşısında benim Kenan Sofuoğlu olmamın bir önemi yok. Ben de trafik ekiplerine bir vatandaş olarak yasal cezamı seve seve ödeyeceğimi beyan ettim. Ben kısa süreliğine de olsa zorunlu kural ihlali nedeniyle cezamı ödemeye hazırım. İsmim ve aracımın markasından dolayı konunun tartışma ortamına çekilmesini doğru bulmuyorum.”

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Kenan Sofuoğlu bile misafir plakaya biniyor vergi vermiyor insanlar artık akıllı 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu