Haberler

Bir Aventador ne kadar özel olabilir?
Mansory firması yine ustalığını konuşturdu ve türünün tek örneği olan Lamborghini Aventador 750-4 Superveloce J.S. 1 Edition’ı görücüye çıkardı.

Ünlü millyarder James Stunt için özel hazırlanan bu Aventador’da “kişiye özel” tamamen karbonfiberle kaplı gövde bulunuyor.

Bu türünün tek örneği olan modelde orjinal Aventador’dan farklı olarak, hava kanallı kaput, karbonfiber ön çamurluk, aerodinamik marşpiyel, daha büyük spoyler ve daha sportif difüzör bulunuyor.

Aracın eşsiz görüntüsünün yanında, çoğunlukla karbonfiber olan araç, normal Aventador’dan 50 kg daha hafif. Bu hafiflikle beraber 6.5 litrelik V12 motorun gücü sportif egzozlar ve yüksek performanslı hava filtresi sayesinde 818 beygire çıkmış. Bu ekstra güç sayesinde eşi benzeri olmayan araç 0’dan 100 km/s hıza sadece 2.7 saniyede çıkıyor.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu