Haberler

Avrupalı Raptor!MTM, daha önce tanıttığı V8 motora sahip Amarok’un off-road versiyonu sayılabilecek Amarok V8 Passion Desert modelini tanıttı.

Standart modelin “ufak” kalan 2.0 TDI motorunun yerine 4.2 V8 TDI koyan MTM, motorda yaptığı diğer uygulamalarla 410 HP güç ve 930 Nm gibi inanılmaz bir tork değeri elde etmiş. Bu değerler, yere 8 ileri otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile iletiliyor.

MTM Amarok V8 Passion Desert, 0-100 hızlanmasını 6 saniyede yapabilirken, maksimum 240 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu değerler, lastik seçimine göre değişiklik gösterebiliyor. Konu lastiklerden açılmışken, MTM’in tanıttığı otomobilde 305/50 Cooper off-road lastikleri ve 20 inç BBS jantlar bulunuyor.

Bu kadar ağır ve güçlü bir otomobilde en önemli unsurlardan biri tabi ki frenler. MTM, fren sistemini önlere 405mm’lik devasa diskler ekleyerek geliştirmiş. Arkada ise diskler 356mm olarak kullanılmış.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak otomobili almak istiyorsanız banka hesabınızı gözden geçirmeniz gerekecek çünkü Amarok V8 Passion Desert; üzerinde çalışılacak standart Amarok dahil yaklaşık 200 bin Euro’luk bir fiyata sahip.

Ata Aygen

1995 yılında Ankara'da doğdum, Özyeğin Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Doğduktan yalnızca üç yıl sonra otomobil modelleriyle okumayı öğrenmem, kaçınılmaz sonun habercisi gibiydi. Neredeyse doğuştan gelen bu tutkuyu biraz daha somut işlere dökme isteği de beni Otopark'a getiren şey oldu.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu