Haberler

Yeni Mazda CX-4 geliyor
Önümüzdeki ay Beijing Motor Fuarı’nda tanıtalacak olan Mazda CX-4’ün ilk fotoğrafı yayınlandı.

Çin’de üretilecek ve şimdilik sadece Çin’de satılacak olan yeni CX-4, 2015 Frankfurt Fuarı’nda görücüye çıkan Koeru konsepti üzerinde üretilecek. KODO tasarım dili ile özenle tasarlanan yeni CX-4, coupe benzeri tasarımı ile hem daha sportif hem de daha şık görünüyor.

4.6 metre uzunluğunda, 1.9 metre genişliğinde ve 1.5 metre uzunluğundaki araç, 2.7 metrelik dingil mesafesine sahip. Çok fazla detay verilmeyen araçta Mazda’nın bütün SKYACTIV teknolojilerinin kullanılacağı ve CX serileri arasındaki en keyifli otomobil olacağı söyleniyor.

Yeni CX-4 resmi olarak 25 Nisan’da Beijing Motor Fuarı’nda tanıtılacak.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Cx-4 ismi olamaz. Japonlar 4 rakamının uğursuz olduğunu düşünür. Büyük ihtimalle cx-5 tamamen yenilenecektir.

    1. CX-5’ten tamamen ayrı ve altına konumlandırılmış bir model. Ayrıca Japonya dışında CX-4 isminin bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. bknz Avrupa, Asya ve Amerika pazarları ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu