Haberler

Tesla, 10-kWh Powerwall satışını durdurdu
Powerwall, cep telefonunuzdaki bataryanın daha büyük ölçekte evinizin elektrik şebekesine bağlanmış hali. Bu batarya, rüzgargülü ve/veya güneş panelleriyle üretilen enerjinin düzensiz olması ve gece kullanılamamasına çözüm olarak üretilmiş. Eğer isterseniz,  batarya elektriğin ucuz olduğu saatlerde şarj olup daha pahalı olduğu saatlerde kullanımına izin veriyor, elektrik kesintisinde sisteme elektrik sağlayabiliyor. Güzel bir özellik ise birden fazla bataryanın bir sisteme bağlanabiliyor olması. Daha büyük ölçekli sistemler için şirket Powerpack’i satışa sunmuş.

Genelde, Tesla bir ürününün satışını durdurduğunda, satışını durdurduğu ürün, ürün gamının en altında bulunuyor. Buna örnek olarak satışı durdurulan arkadan itişli Model S ve 40-kWh bataryalı Model S gösterilebilir. Bu sefer satışı durdurulan ürün, ürün gamının tepesinde.

Dikkatli Tesla fanları, $3500 değerindeki 10-kWh’lik bataryanın Tesla’nın internet sitesinden kaldırıldığını görmüşler. Tesla’nın ürün gamındaki değişiklikleri “duyuru” yöntemi epey ilginç.

Tesla’nın sözcüsünün Greentech Media’ya yaptığı açıklamaya göre büyük bataryaya talep olmadığı için, şirket sadece 7-kWh’lik bataryanın satışına devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu