Haberler

Hız limitleri kalkıyor
Geçen yılki VLN Endurance Championship Nürburgring yarışlarındaki kazadan sonra ringin 3 bölgesine hız limiti getirilmişti. Yarış sırasında Jann Mardenborough yönetimindeki Nissan GT-R’ın kontrolünü kaybedip seyircilerinin arasına dalması ne yazık ki bir kişinin ölümüne neden olmuştu.

Bu kazadan sonra Nordschleife’ye hız limitleri getirilmişti. Hız limitiyle beraber yeni bariyerler inşa edildi, asfalt yeniden düzenlenerek tümsekler giderildi. Ayrıca bu güvenlik önlemlerine ek olarak yaranlanma ve ölümleri engellemek amacıyla seyircilerin giremeyeceği yerler oluşturuldu.

FIA ve DMSB tarafından verilen iki yeni pist lisansıyla beraber 2 Nisan’da başlayacak olan VLN Endurance Championship Nürburgring yarışlarında hız limitleri de kaldırılmış oldu.

*DMSB: Alman Motor Sporları Birliği

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu