Haberler

Toyota’dan otomobillerini akıllandırmak için büyük atak
Birkaç hafta önce, Ford’un otonom araçlarına ve araç içi teknolojilere dair çalışmalar yapacağı Akıllı Mobilizasyon ekibinin kuruluşunun üzerine Toyota, bu alana Toyota Connected isimli firmasını kurarak dahil oldu.

 

Küresel operasyonlarını da ilerletecek bu yeni bilim merkezini, sürücüsüne öngörülebilir, bağlamsal ve sezgisel bir sürüş deneyimi yaşatmak adına kullanmayı amaçlayan Toyota Connected, Microsoft’la bir ortaklığın sağlandığını ve otomobillerinde Microsoft’un Azure hizmetinin sunulacağını resmi olarak açıklamış durumda.

 

Peki ya neler olması bekleniliyor ?

Projeler tam olarak netlik kazanmış durumda değil ancak Microsoft Azure hizmetiyle beraber, ev-araç senkronizasyonu, güvenlik önlemleri, alışkanlıklara göre navigasyon rotası oluşturma, yol durumu hakkında sizi güncel olarak bilgilendirme ve hatta ihtiyaçlarınıza göre size en uygun araç kasko hizmetlerini önerme gibi hizmetlerin sunulacağının sinyalleri veriliyor.

Texas tabanlı Toyota Connected’ın CEO’su Zack Hicks, “Toyota Connected olarak, müşterilerimizi karmaşık teknolojilerden kurtarmayı amaçlıyoruz” diyor ve ekliyor “bu teknoloji hayatımızı kolaylaştırıp, insanlığa dönmemize yardımcı olacak”.

 

Etiketler

onurhankocaman

Soğuk bir Şubat gününde, huysuzlandığı zaman ya bir otomobil içerisinde bulununca ya da müzik dinletilince keyiflenen bir bebek olarak dünyaya geldi. Hâlâ müzik ve otomobiller hayatında başı çekiyor. Üniversitede Uluslararası Ticaret eğitimi görürken bir yandan büyük bir aşkla müzik icra ediyor, bir yandan da otomobil kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı