Haberler

V6’ya elveda, sıralı altıya merhaba
Jaguar – Land Rover ailesi eski nesil V6 motorların yeni sıralı altı motorlar ile değişeceğini açıkladı.

Car dergisine göre, her iki markanın da ürün gamında kullanılacak olan yeni sıralı altı motorlar, mevcut olan sıralı dört silindirli motorlara iki silindir eklenmesi şeklinde oluşturalacak.

Bu yeni sıralı altı motorlar, 3 litrelik turbo beslemeli, direkt enjeksiyonlu ve hem benzinli hem de dizel olarak üretilecek. Benzinli motorlar; 300, 400 ve 500 beygir olarak, dizel motorlar ise; 275, 335 ve 400 beygir olarak satışa sunulacak.

Hem daha hafif hem de daha ekonomik olacak olan bu yeni sıralı altı motorlar, fazla güç seçenekleri sayesinde markaların Jaguar XE, XF, XJ ve F-Pace; Range Rover, Range Rover Sport  ve Discovery gibi geniş model ağlarında kullanılabilecek.

Umut

Otomobil tutkum 3 yaşındayken annemin bana aldığı 1:24 ölçekli Ford Ka'ya karşı duyduğum sempati ile başladı ve büyüyerek devam etti, en son mühendislik okumama sebep oldu. Ayaklarım pedallara, kollarım direksiyona yetiştiğinden beri tekerleği olan herhangi bir araçtan aldığım hazzı başka hiçbir şeyden alamaz oldum. 2012'den beri hayranlıkla takip ettiğim Otopark ailesine 2014 sonunda katılmam hayatımda yeni bir sayfa açtı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yakıt ekonomisi açısından iyi olmuş ama V motorlar daha dengeli olduğu için sarsıntıyı minimuma indirir diye biliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu