Haberler

Dedelerin Rallisi
Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016, Mercedes-Benz Türk’ün desteğiyle Klasik Otomobil Kulübü’nün organizasyonunda gerçekleştirildi. Cumartesi günü 6 özel etaptan oluşan rotayı tamamlayarak yaklaşık 220 km yol kat eden klasik otomobil tutkunlarına farklı kategorilerdeki ödülleri törenle teslim edildi.

İstanbul Park Mercedes-AMG Lounge’da düzenlenen ödül törenine, tüm yarışmacıların yanı sıra Klasik Otomobil Kulübü ve Mercedes-Benz Türk yetkilileri katıldı.

Klasik Mercedes-Benz araçlara ödüller

Yarışa katılan tüm Mercedes-Benz klasik araçlar arasında düzenlenen “Mercedes-Benz Klasmanı”nda birincilik 1965 model 230 SL aracıyla Elif – Murat Şakar’ın oldu. Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü Şükrü Bekdikhan’ın ödülleri verdiği klasmanda ikinciliği 1978 model 230 CE aracıyla Kıvanç Dündar ve Suat Ekmekçioğlu alırken, 1973 model SL 350 aracıyla Naime Tercan ve Bülent İşseven tüm Mercedes-Benz klasik araçlar arasından üçüncü oldu.

Farklı kategori ve klasmanlarda 16 ödülün dağıtıldığı gecede, “Mercedes-Benz Özel Etabı” ödülünü ise 1981 model 323i aracıyla Kubilay – Dilek Altınay aldı.

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016 kapsamında birbirinden farklı birçok klasmanda birinci, ikinci ve üçüncü otomobillere ödüller verildi:

Genel Klasman – Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’ya katılan tüm araçlar arasında

Yol ölçüm cihazına sahip & sahip olmayan araçlar arasında:

1950 – 1960 arası araçların yer aldığı Kategori E Klasmanı

1960 – 1969 arası araçlarım yer aldığı Kategori F Klasmanı

1970 – 1979 arası araçların yer aldığı Kategori G Klasmanı

Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü Şükrü Bekdikhan: “Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016, birbirinden güzel ve değerli otomobillerin katılımıyla bizleri geçmiş yıllara götürerek keyifli bir organizasyon yaşattı. Başta organizasyona katılan tüm yarışmacılar olmak üzere Klasik Otomobil Kulübü ve Mercedes-Benz Türk ekibine teşekkürlerimi sunuyorum”dedi.

Klasik otomobiller coşkuyla izlendi

Otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncuları, müze sahipleri, sanatçılar ve iş adamlarının aralarında bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin kendi araçları ile katıldıkları Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016 Cumartesi günü boyunca tüm izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

Etiketler

Salih Erdoğan Çağlayan

Bilkent İşletme mezunu. Yaş 25, meslek dış ticaret. Memleket Ankara.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı