Haberler

Berkay Besler İtalya´da Zirvede
Milli karting sporcumuz Berkay Besler, 21-22 Mayıs tarihlerinde İtalya’da X30 Euro Series ilk yarışında birinci olarak muhteşem bir hafta sonuna daha imza attı.

Castelletto pistinde yapılan yarışın antrenman ve sıralama turlarında sürekli ilk 3 içerisinde yer alan temsilcimiz, yarı final ısınma turlarında da en iyi zamanı kaydetti. Yarı finale ikinci sırada başlayan milli sporcumuz, birinciliğe çok yaklaştığı ve 51.415’le en iyi tur zamanını yaptığı yarışı, İngiliz Brett Ward’ın sadece saniyenin onda biri ardından ikinci bitirdi. 20 turluk final yarışında start anında dördüncü sıraya gerileyen Berkay Besler, altıncı turda liderliğe yükseldi. Yarışı anlatan spikerin kendisinden övgü ve hayranlıkla bahsettiği yıldız sporcumuz, finalde de 51.179’la en hızlı tur zamanının sahibi oldu ve mükemmel pilotajını, finişe İngiliz Brett Ward’ın 3.786 saniye önünde ilk sırada gelerek süsledi.

Bu zaferle uluslararası başarılarına bir yenisini daha ekleyen ve “Milli marşımızı yurtdışında yeniden dinlettiğim için çok mutluyum” şeklinde konuşan Berkay Besler, X30 Euro Series’de 88 puanla liderliğin sahibi oldu. İkinci ve üçüncü sıralarda İngiliz pilotlar 86 puanla Brett Ward ve 82 puanla Hugo Ellis bulunuyor.

Kaynak: TOSFED

İzzet Can Bekar

Küçükken babamın Tipo'suna binip onu kullandığımı hayal ederdim, zihnimde uzun yolculuklara çıkar babam gibi vites değiştirirdim. O yıllarda gelişen bu tutku, hayatıma şekil veriyor. Bu arada İTÜ'de Makina Mühendisliği okuyorum ve gerçek bir motor sporları tutkunuyum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu