Haberler

Chevrolet Equinox Avrupa’da yakalandı!
Opel ve Vauxhall paralel markalarındaki Antara olarak satılacak olan Chevrolet’nin Equinox modeli, testleri Avrupa’da gerçekleştirildiği sırada casus fotoğrafçılar tarafından yakalandı.

Yeni nesil Opel İnsignia ile birlikte görüntülenen model, ağır bir kamuflaja sahip olmasına rağmen hafif eğilimli bir tavan, daha şık bir ön cam ve yenilenen ön ızgarasıyla değişime dair ipuçlarını bizlere ulaştırmış.

Aynı zamanda bagaj kapağına monte edilmiş bir spoyler, entegre tavan rayları ve çift çıkışlı egzoz sistemiyle modelin daha karizmatik görüldüğünü söylemeliyiz. Her ne kadar Chevrolet çalışanları ağızlarını sıkı tutmaya çalışsa da modelin, yeni Cruze’da da kullanılan D2XX platformunda yükseleceği tüm medyada civa gibi yayılıyor. Bu köklü değişiklik sayesinde klasmanındaki diğer modellerden daha hafif ve çevik olması beklenen modelin önünde epey yol var.

Motor seçenekleri henüz doğrulanmadı ancak, modelin ABD versiyonunda 160 ve 184 beygirlik güç seçeneklerine sahip olan 1.5 litrelik turbo beslemeli ünite kaputun altına konumlandırılmışken, atmosferik sevenleri de düşünen marka 2.5 litrelik bir diğer seçeneği 197 beygirlik bir versiyonu ile kullanıcılarına sunmuş.

Avrupa için henüz bir haber tarafımıza ulaşmasa da daha farklı 4 silindirli dizel ve benzinli ünitelerin modelle kombine edilmesi bekleniyor. Önümüzdeki yılın başlarında halka sunulması planlanan modelin 20.000 dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu