Haberler

Yenilenen Duke 390 kameralara yakalandı!
Başlangıç seviyesinde sunduğu Duke 125 modeliyle, bu tutkuya yeni gönül vermiş naked(karenajsız) motosiklet hayranlarına yeşil ışık yakan KTM, 125’lik Duke’ün ağabeylerinden olan 390 Duke’ü detaylı bir değişim maratonuna soktu.

Bu maratonun ilk bitiş çizgisini gören prototiplerin banttan çıktığı sırada, üretimin gerçekleştirildiği Bajaj Fabrikası(Hindistan)’nda model gün yüzüne çıktı. İlk izlenim olarak önümüzdeki Ekim ayında üretilmesi planlanan Duke Ailesi’nin en büyük ferdi 1290 Super Duke R’la belli başlı ortak noktalara sahip olan model, pazarı kasıp kavurmak için fazlasıyla mücadele edecek.

Değişimlerin genellikle ön yüzde yaşandığı Duke 390’da, daha agresif bir görünüme kavuşmuş ön far, her ne kadar ilk bakışta satışta olan 1290’lık Duke ile aynı gibi gözükse de, kullanılan yeni LED teknolojisinin modele özgünlük kattığı aşikar.

Ön yüzün yanı sıra gövde de değişikliğe giden model, genişletilmiş bir üst bölüme sahipken, fotoğrafta motosikletin üzerinde yer alan plastik, yorum yapma hakkımızı resmen elimizden söküp alıyor.

Aldığımız son bilgilere göreyse, modelin tıpkı yenilenen RC 390’da olduğu gibi, ayarlanabilir debriyaj ve fren manetlerine sahip olduğu firma tarafından doğrulanmış. Bunun yanı sıra modelde beklenen ride-by-wire gaz kolu, daha hafif bir debriyaj ve daha geniş bir ön fren diski gibi detayların da yenilenen RC 390’dan transfer edileceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Motosikletin sahip olduğu güç, piyasaya çıkış tarihi ve fiyat gibi detaylara henüz ulaşılamasa da, modelin şuan olduğu gibi orta karar naked klasmanında adından sıkça söz ettirmesi bekleniyor.

Kaan HACIOĞLU

Otopark.com'la ilk tanıştığımda 11 yaşında bir çocuktum. Şimdi ise otomobil tutkunluğunun zirvesindeyim. Yalova Doğa Koleji'nde eğitim hayatımı sürdürüyorum. Sunum yapmayı ve babamın FD6'sını kurcalamayı severim. Her ne kadar ilk kez sürücü direksiyonuna oturduğum araç Civic olsa da ruhumda kırmızı bir Cupra yatar.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu