Haberler

Manhart BMW M2 ile doyumsuz performans

Alman modifiye firması Manhart, 30. yılını çok özel bir modelle kutluyor.

BMW M2’nin Ekim 2015’de satışa çıkmasından yaklaşık 10 gün sonra modelin altı silindirli turbo 3.0 lt N55 motorunu 370 BG’den 450 BG’e çıkaran Manhart, bu sefer de M2’nin motorunu değiştirerek adından söz ettiriyor.

Otomobilin kaputunun altındaki N55 motorunu güncel M3 ve M4 modellerinde de kullanılan S55 motoruyla değiştiren Manhart; süperşarj, yazılım ve egzoz sistemiyle birlikte S55’in 431 BG gücünü 630 BG’e çıkarmayı başarmış.

Tanıtımın yapıldığı “MH2 630” kodlu M2, BMW’nin özel renkler skalasında bulunan Sunburst Gold ismindeki altın sarısı rengiyle gözler önüne serilirken, 19 inç’lik siyah jantların ardındaki altın sarısı fren kaliperleri ve karbon fiber gövde parçalarıyla gücü kadar görüntüsüyle de süper spor otomobil kıvamına gelmiş gibi görünüyor.

Performans verileri açıklanmayan MH2 630 ile alakalı daha detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde açıklayacak olan Manhart, gelen bilgilere göre modeli 100.000 €’nun üzerinde bir fiyat etiketiyle satışa sunacak.

Etiketler

Burak Yavuz

1985 Ankara doğumluyum. Fırat Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği mezunuyum.Şuan bir hava yolu şirketinde uçak yapısal teknisyeni olarak çalışıyorum. 6-7 yaşımdan beri arabalarla iç içeyim. 1992 yılından bu yana biriktirdiğim, otomobil dergilerinden oluşan geniş bir koleksiyonum var. Videolarını ve haberlerini beğenerek takip ettiğim otopark.com ailesine :"Nasıl yardımcı olabilirim?" düşüncesiyle katıldım. Kimi zaman mutluluğumuza kimi zaman da hüznümüze ortak olan otomobillerin, A noktasından B noktasına gitmeye yarayan vasıtalar olmadığını gösteren OTOPARK.com ailesinin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı