FeaturedHaberler

EPGIS açıkladı; Benzin fiyatlarına yeni bir zam geldiArtan döviz kurları ve değişen petrol fiyatları sebebi ile ülkemizdeki benzin fiyatlarına yeni bir zam yapıldı.

Son günlerde küresel piyasalarda petrol fiyatları yine bir değişim yaşıyor. Son gelişmelere göre sürücüleri üzecek bir haber yetkililerden geldi. EPGIS‘in açıklamasında “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 25/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzin fiyatlarında 29 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur..” denildi.

Zammın ardından Ankara’da ortalama 4,97 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5,26 lira olacak.
Benzinin litresi İstanbul’da 4,83 liradan 5,12 liraya, İzmir’de 5 liradan 5,29 liraya çıkacak.

Benzin pompa fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler göz önüne alınarak anlık olarak değişebiliyor. Son günlerde yaşanan artış ve inişlerin kaynığını da bu olarak gösterebiliriz. Yapılan hesaplamalar sonucu elde edilen fiyatlar, şehir, dağıtıcı kurum ve serbest rekabet gibi başlıklar nedeni ile değişiklik gösterebiliyor.

Baris Inselel

25 yaşında, Özyeğin Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi mezunu insan evladı. 4 teker ve 2 teker sevdasını Otopark.com çatısı altında sürdüren bir petrolhead.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu