Haberler

Jeep 75. yılını paylaştığı video ile kutluyor!
Jeep doğumgünü pastasına 75. mumunu eklemenin verdiği gurur ve sevincini, ürettiği en önemli modellerin yer aldığı bir video ile kutluyor. 1941 yılında üretimine başlanan Willys modeliyle başlayan 75 yıllık yolculukta, üretim bandından ikonik 7 bölmeli ızgaraya sahip bir çok model daha indi.

Şirketin CEO’su Mike Manley’in açıklamalarına göre videoda da yer alan Wagoneer modelinin, Grand Wagoneer ile birlikte önümüzdeki 10 yıl içerisinde geri dönüş yapması düşünülüyor. Bu iki modelin yeni jenerasyon Grand Cherokee modeli alt yapısı ile lüks sınıfa girmesi planlanıyor.

Bir çok Wrangler modelinin yer aldığı videonun finalini, beklediğimiz gibi Wrangler 75. yıl özel üretim modeli yapıyor. Bildiğiniz üzere Jeep 75. yılı şerefine Wrangler modeli için bu özel seriyi üretmişti. Jeep’in bu ünlü modeline yenileme ise 2018 yılı sonunda yapılmak üzere planlanmış. Son dedikodulara göre turboşarjlı 4 silindirli motor ile birlikte, 8 ileri otomatik şanzıman ve hafifletilmiş malzemelerin yer alacağı model, bazı pazarlara dizel motor ile de girecek.

 

Furkan Turan

20 yaşında genç bir otomobil tutkunuyum. Beni yolda bırakmayan her otomobile saygı duyarım. Ama sevmem için çok daha fazlası gerekir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu