Haberler

Jaguar XF AWD Türkiye’de
Jaguar’ın E segmentindeki XF modeli dört tekerlekten çekişli bir versiyona kavuştu. Ülkemizde 83 bin €’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan XF AWD’de, yolun durumunu saniyede 100 kez analiz ederek, ihtiyaca göre gücü arka tekerleklerden ön tekerleklere aktaran bir dört tekerlekten çekiş sistemi bulunuyor. Otomobildeki ‘Akıllı Güç Aktarım Dinamiği’, otomobilin herhangi  bir nedenden ortaya çıkabilecek güç kaybı durumunu daha ortaya çıkmadan gelişmiş algoritmalarla belirleyip, gerekli güç (tork) aktarımını saniyenin onda biri kadar kısa bir sürede, %100’e kadar arka tekerleklerden ön tekerleklere aktarabiliyor.

Jaguar XF AWD’de tamamen alüminyumdan üretilmiş, dört silindirli, 2 litrelik Ingenium dizel motor görev yapıyor. 180 bg güç ve 480 Nm tork verlleri sunan bu ünite, ortalama 4.9 lt/100 km’lik düşük bir tüketim verisine sahip.

onurhankocaman

Soğuk bir Şubat gününde, huysuzlandığı zaman ya bir otomobil içerisinde bulununca ya da müzik dinletilince keyiflenen bir bebek olarak dünyaya geldi. Hâlâ müzik ve otomobiller hayatında başı çekiyor. Üniversitede Uluslararası Ticaret eğitimi görürken bir yandan büyük bir aşkla müzik icra ediyor, bir yandan da otomobil kullanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu